Kamery live
prognoza pogody

Kolejne oszustwo metodą “na węgiel”

16 września 2022 08:02

Ofiarą oszustów metodą „na węgiel” padł mieszkaniec powiatu nowotarskiego, który znalazł ofertę sprzedaży ekogroszku w bardzo korzystnej cenie, a po wpłaceniu pieniędzy, kontakt ze sprzedającym się urwał. Mężczyzna nie otrzymał opału i stracił 800 złotych.

Kolejne oszustwo metodą

Na początku września, mieszkaniec powiatu nowotarskiego znalazł na portalu ogłoszeniowym w mediach społecznościowych ogłoszenie dotyczące sprzedaży węgla. Z uwagi na to, że ceny opału w ostatnim czasie wzrosły, post wzbudził jego zainteresowanie. Sprzedawca oferował do sprzedaży ekogroszek w bardzo atrakcyjnej cenie. Zainteresowany ofertą skontaktował się przez komunikator ze sprzedawcą i ustalili warunki zakupu. W pierwszej kolejności kupujący miał wpłacić pieniądze za transport. Za każdą tonę opłata dla dostawcy miała wynieść po 200 złotych. Na wskazane konto bankowe mężczyzna wpłacił łącznie 800 złotych dla kuriera za dostawę czterech ton opału. Pozostałe pieniądze miał przekazać po otrzymaniu zamówionego towaru. Po wpłacie pieniędzy kontakt ze sprzedającym się urwał, a mężczyzna nie otrzymał ekogroszku. Wtedy zorientował się, że został oszukany i sprawę zgłosił nowotarskiej Policji. Postępowanie w sprawie oszustwa prowadzą policjanci z Wydziału do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą.   

Policja przestrzega przed “super okazjami” przy zakupie opału. Uważajmy też na tzw. super okazje i promocje, które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów. Nie daj się oszukać!

https://youtu.be/HibxvIL79jg

Pojawiają się pierwsze oszustwa związane z zakupem węgla

os 16.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również