nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Zniszczone separatory – wracają w interpelacji

Przedmiotem jednej z interpelacji radnej Ewy Pawlikowskiej ponownie stały się separatory, odgradzające ścieżkę rowerową od jezdni na Alei Solidarności. Żółte, plastikowe elementy uległy poważnym uszkodzeniom po zimie. Są na gwarancji i zgodnie z warunkami umowy, mają zostać naprawione – zapewnia wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek. Wystające śruby mocujące, o których wspominała radna na poniedziałkowej sesji, podpierając się fotografiami, zostały już usunięte.

Radna Pawlikowska w swojej interpelacji domaga się natychmiastowej naprawy, bądź demontażu separatorów. To drugie nie jest możliwe – konieczność ich pozostawienia wynika bowiem z uzgodnienia organizacji ruchu w Powiatowym Zarządzie Dróg, który już w trakcie przygotowania dokumentacji projektowej i uzyskiwania przewidzianych prawem pozwoleń zobligował projektanta do zastosowania takiego rozwiązania.

Ma to swoje uzasadnienie – poza zapewnieniem bezpieczeństwa rowerzystom, ochraniają one ścieżkę przed pokusą wykorzystania jej przez kierowców w roli miejsc postojowych. 

Warto wspomnieć, że w roku szkolnym, Aleja Solidarności staje się popularnym miejscem parkingu dla samochodów uczniów leżącego nieopodal Zespołu Szkół Technicznych, w ciągu całego roku z miejsc leżących wzdłuż Alei stale korzystają mieszkańcy bloków przy Wojska Polskiego, to tam parkowania i jazdy uczą się L-ki. 

Naprawą usterek ma zająć się wykonawca w ramach trwającej wciąż gwarancji, natomiast najbardziej niebezpieczne elementy – czyli wystające z podłoża, metalowe śruby mocujące separatory, zostały już usunięte i nie zagrażają użytkownikom ścieżki.

/os

2 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna