PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Znamy wykonawcę dokumentacji projektowej obwodnicy Nowego Targu

15 października 2020 15:53

Podpisana została umowa na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej, dla budowy obwodnicy Nowego Targu, w ciągu DK49, z firmą Multiconsult Polska, która wyceniła swoją pracę na 2 937 240,00 zł.

Znamy wykonawcę dokumentacji projektowej obwodnicy Nowego Targu

Umowa została podpisana 15 października 2020 r. i od tego dnia liczy się czas na wykonanie zadania. Obwodnica powstanie w ramach rządowego programu „100 obwodnic”.

Wykonawca ma za zadanie przygotować: studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe, koncepcję programową i zakończyć ten etap uzyskaniem decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych. Na tą część zadania ma zgodnie z podpisana umową 43 miesiące.

Do opracowania jest dokumentacja dla obwodnicy klasy GP, z dwoma jezdniami i dwoma pasami ruchu na każdej z nich. Pomiędzy jezdniami zaplanowano czterometrowy pas dzielący. Utwardzone pobocza będą miały 1,5 m szerokości. Nośność nawierzchni wyniesie 115 kN/oś.

Zakres inwestycji obejmuje m.in:

  • budowę nowego odcinka drogi krajowej poza zwartą zabudową miasta o długości około 5,0 km, skrzyżowań i przejazdów drogowych,
  • budowę i przebudowę 4 obiektów inżynierskich,
  • budowę połączeń komunikacyjnych do obsługi terenów przyległych, do projektowanej drogi oraz urządzeń ochrony środowiska i infrastruktury towarzyszącej

Obwodnica rozpocznie się do węzła Nowy Targ Południe, który powstanie w ramach budowanej już dwujezdniowej DK47 Rdzawka – Nowy Targ. Na końcu przebiegu obwodnica włączona zostanie do istniejącej DK49 (ul. Jana Pawła II), w pobliżu planowanego nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 969, która z kolei będzie obwodnicą miejscowości: Waksmund, Ostrowsko i Łopuszna. Obwodnica Nowego Targu wyprowadzi ruch turystyczny do Białki Tatrzańskiej i Bukowiny Tatrzańskiej oraz ruch tranzytowy od Krakowa w kierunku granicy państwa, w Jurgowie poza teren miasta. Według Generalnego Pomiaru Ruchu z 2015 r. średnio na dobę, na odcinku od Nowego Targu do Bukowiny Tatrzańskiej przejeżdżało 10 538 pojazdów.

/źródło: GDDKiA w Krakowie/

Piotr Starmach 15.10.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również