Kamery live
prognoza pogody

Znamy podhalańskich kandydatów PO do Sejmu i Senatu (AKTUALIZACJA)

“Jedynką” w okręgu nowosądecko-podhalańskim w wyborach do Sejmu z listy PO została Weronika Smarduch, z kolei kandydatem bezpartyjnym do Senatu, popieranym przez wszystkie kluby opozycyjne – Bogusław Waksmundzki.

Znamy podhalańskich kandydatów PO do Sejmu i Senatu (AKTUALIZACJA)

Na zdjęciu (od lewej): Weronika Smarduch, Bogusław Waksmundzki, Jagna Marczułajtis-Walczak

Główną partię opozycyjną w Polsce w najbliższych wyborach parlamentarnych firmować będą pod Tatrami Weronika Smarduch i Bogusław Waksmundzki – poinformował Donald Tusk podczas krajowego zjazdu Platformy Obywatelskiej. Smarduch – prywatnie córka wójta gminy wiejskiej Nowy Targ, Jana Smarducha – została wybrana na pierwsze miejsce listy PO w wyborach do Sejmu w okręgu nowosądecko-podhalańskim nr 14. Według informacji medialnych, ma to być nagroda dla wiceprzewodniczącej PO w Małopolsce za odtworzenie struktur Platformy Obywatelskiej na Podhalu. 

Kolejnym kandydatem opozycji z Podhala jest Bogusław Waksmundzki. Wicestarosta powiatu nowotarskiego oraz przewodniczący Euroregionu “Tatry” został jedynką na liście do Senatu.

I tu zamieszczamy sprostowanie – po początkowych doniesieniach okazuje się, że Bogusław Waksmundzki startować będzie nie z list PO, a jako bezpartyjny kandydat paktu senackiego.

 – W związku z informacjami pojawiającymi się w przestrzeni publicznej, między innymi w prasie i mediach społecznościowych informuję, że do Senatu startuję jako kandydat bezpartyjnego Komitetu Wyborczego Wyborców KANDYDAT ZIEM GÓRSKICH. Moją kandydaturę popiera Pakt senacki – poinformował nas w piątek Bogusław Waksmundzki.

Co z dotychczasową parlamentarzystką PO z Podhala, Jagną Marczułajtis-Walczak? Pochodząca z Poronina utytułowana snowboardzistka trafiła na listę krakowską, gdzie zajmuje miejsce drugie – za Bartłomiejem Sienkiewiczem oraz przed Aleksandrem Miszalskim.

redakcja 17.08.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
MZ 17:07 09.09.2023

Waksmundzki nikt inny.

Oświadczenie 07:28 18.08.2023

Nowy Targ, 17 sierpnia 2023OŚWIADCZENIEW związku z informacjami pojawiającymi się w przestrzeni publicznej, między innymi w prasie i mediach społecznościowych informuję, żedo Senatu startuję jako kandydat bezpartyjnegoKomitetu Wyborczego Wyborców KANDYDAT ZIEM GÓRSKICH.Moją kandydaturę popiera Pakt senacki.Bogusław Waksmundzki

Zobacz również