Kamery live
prognoza pogody

Znamy gwiazdy Przywitania Lata w Nowym Targu!

31 maja 2022 14:19
Wyciszenie Włącz dźwięk

Kobranocka, Róże Europy, Rezerwat, Chłopcy z Placu Broni – to gwiazdy tegorocznego Przywitania Lata w Nowym Targu, które odbędzie się w sobotę, 18 czerwca o godzinie 20 na rynku w Nowym Targu. “To wielkie święto muzyczne w Nowym Targu. Będzie to koncert wolnościowy. Myślę, że was nie zawiedziemy” – zapowiada Katarzyna Put, naczelnik Wydziału Kultury Sportu i Promocji UM Nowy Targ. Jak dodaje, taki, a nie inny wybór repertuaru ma związek z obecną sytuacją wojenną na Ukrainie, ale również z doświadczeniem pandemii, która uniemożliwiła organizację tej imprezy w poprzednich latach – jej ostatnia edycja odbyła się jeszcze w 2019 roku. 

Każdy z zespołów wystąpi z mniej więcej godzinnym  koncertem. Całe muzyczne wydarzenie rozpocznie grupa Rezerwat, następnie zagrają Kobranocka, Róże Europy i Chłopcy z Placu Broni. Po występach gwiazd na scenie pojawi się lokalny artysta – Piotr Lupi Lubertowicz, który zagra wspólnie z Billym Nealem pod szyldem The Blues Men. Wieczór zwieńczy dyskoteka z DJ ADHD. 

-Będzie to koncert wolnościowy – w związku z tą sytuacją, jaką mamy, związaną z wojną na Ukrainie, po licznych ograniczeniach z pandemią. Nie było tej imprezy, bo ostatnia odbyła się w 2019 roku. W kontekście tragedii na Ukrainie stwierdziliśmy, że wolność to jeden z najważniejszych aspektów życia społecznego, więc będzie to koncert wolnościowy. Przyzwyczailiśmy państwa do niebanalnego doboru artystów, bezpieczeństwa i dobrej zabawy i myślę, że nie zawiedziemy państwa w tym roku – mówi Katarzyna Put, naczelnik Wydziału Kultury Sportu i Promocji UM Nowy Targ, zapraszając na wydarzenie. 

Miastu udało się pozyskać liczną grupę sponsorów, a współorganizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury. 

-Koszty organizacji mocno poszły w górę, a z możliwością pozyskania sponsorów, czy bardziej – w tym przypadku – mecenatu kultury, jest ciężko, dlatego dziękujemy tym, którzy się zdecydowali – mówił burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha – Będziemy liczyć na to, że mieszkańcy i goście skorzystają z tego zaproszenia, żeby się bawić, integrować. 

Po tak długiej przerwie ludzie są spragnieni i myślę, że dopiszą – dodała Katarzyna Put. 

Podczas zorganizowanej dziś pod ratuszem konferencji prasowej przedstawiono pełen kalendarz wydarzeń zaplanowanych na czerwiec (to m.in. gala MMA, Piracki Dzień Dziecka w Parku Miejskim, Turbacz Summer Trail, czy Jezus na Lodowisku), uchylono też rąbka tajemnicy jeśli chodzi o wakacje – wiadomo już, że na ostatni tydzień lipca zaplanowany jest Piknik Jeździecki, nie odbędzie się natomiast organizowany przez Aeroklub Piknik Lotniczy.

Nie zdradzono natomiast szczegółów dotyczących Jarmarku Podhalańskiego, “przyjemność zapowiedzi” zostawiając dyrektorowi MCK. Wiadomo jedynie, że jubileuszowy Jarmark odbędzie się w dniach 12-14 sierpnia, a koncerty zaplanowano na dwa pierwsze dni. Niedziela nie będzie już koncertowa ze względu na fakt, że będzie to wigilia święta Matki Boskiej Zielnej, wiele osób wybiera się też na Mszę Ludzi Gór na Turbaczu. 

os 31.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również