Kamery live
prognoza pogody

Znamy całkowity koszt 17. Jarmarku Podhalańskiego

28 września 2017 08:34

Budżet tegorocznego, 17. Jarmarku Podhalańskiego opiewa na kwotę blisko 375 tys. złotych. Tym samym impreza przechodzi do historii jako najkosztowniejsza z dotychczasowych. "Podnosząc jakość imprezy, koszty muszą iść w górę" - pisze Grzegorz Watycha w odpowiedzi na zapytanie radnej Bogusławy Korwin. 

Znamy całkowity koszt 17. Jarmarku Podhalańskiego

Dotacja z Urzędu Miasta wyniosła 150 tys. złotych, ponad 200 tys. złotych udało się pozyskać od sponsorów i z wynajmu stoisk – tych było też rekordowo dużo, bo wynajęło je aż 80 wystawców z kraju i zagranicy. Z miejskiego budżetu – konkretnie z funduszu profilaktyki antyalkoholowej – poszło też 20 tys. z przeznaczeniem na gry, zabawy i warsztaty dla dzieci. 

– Największą radość sprawia fakt, że nasi przedsiębiorcy dostrzegają potrzebę finansowania wydarzeń kulturalnych bez oglądania się na zyski z tego tytułu, Wymaga to jednak ogromnego wysiłku oraz negocjacji – czytamy w piśmie burmistrza Grzegorza Watychy. Dalej wspomina on, że organizacja jarmarku to nie tylko koncerty i zabawa, ale też skomplikowana logistyka związana ze zmianą organizacji ruchu, uzyskaniem pozwoleń, zabezpieczeń, zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom imprezy itd. itp.

– Wieść o imprezie niesie się coraz szerzej, świadczy o tym ilość uczestników z Podhala, jak i z całej Polski, jak również z zagranicy.Tak dużej ilości gości Rynek miasta nie widział jeszcze podczas wieczornych koncertów – czytamy dalej. Burmistrz wspomina też o spokojnym i bezpiecznym charakterze imprezy, pomimo tak dużej ilości osób, jaka wzięła w niej udział. Policja zanotowała jedynie 3 interwencje dotyczące głównie zakłócania ciszy nocnej oraz nałożyła 2 mandaty za spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych. Zatrzymano jedną osobę, która kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu. Komendant Policji podsumowuje jednak całą imprezę jako spokojną i bezpieczną. Nad bezpieczeństwem uczestników Jarmarku, prócz patroli Policji w cały mieście i 3 radiowozów na rynku, czuwało 27 ochroniarzy i wóz bojowy Straży Pożarnej. 

Burmistrz pochwalił też pracę Zakładu Zieleni, który dbał o czystość podczas Jarmarku od wczesnych godzin porannych, sprzątając i myjąc płytę rynku. Duża ilość śmieci w koszach po wieczornych koncertach związana była z koniecznością usunięcia pewnej ich ilości z terenu masowej imprezy, co podyktowane jest względami bezpieczeństwa.

W piśmie podane są też dwie inne kwoty dotacji z Urzędu Miasta, które zainteresowały radną Bogusławę Korwin. Dowiadujemy się, że realizacja teledysku “Moje Miasto” duetu Beti&Bobass i Majki Jeżowskiej została wsparta kwotą 4000 zł. Zadanie zrealizowane zostało pod nazwą “Piosenki dla dzieci – warsztaty muzyczne oraz nagranie płyty”. 

Z kolei na wsparcie i upowszechnienie kultury Podhala poprzez próbę ustalenia rekordu Guinessa w jak największej ilości osób ubranych na ludowo podczas imprezy Polki Folki 7, przeznaczono kwotę 6700 zł netto.

NT24TV 28.09.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również