Kamery live
prognoza pogody

Zmiany w ruchu drogowym na zakopiance w Rdzawce

13 września 2023 12:20

Od czwartku (14.09) zmotoryzowani będą jeździć nowym odcinkiem drogi. Ma to związek z budową nowej zakopianki z Rdzawki do Nowego Targu.

Zmiany w ruchu drogowym na zakopiance w Rdzawce

Chodzi o niewielki fragment asfaltu przy Polanie Jamne w Rdzawce. Już jutro o godz. 13 drogowcy zmienią organizację ruchu na zakopiance.

 – Ruch pojazdów na odcinku ok. 200 m zostanie skierowany na nową jezdnię. Stary fragment drogi rozbierzemy, gdyż koliduje z budowaną trasą Rdzawka – Nowy Targ – tłumaczy Kacper Michna z GDDKiA w Krakowie.

Nowy odcinek drogi krajowej o długości 16,13 km powstaje między Rdzawką a Nowym Targiem. Nowa trasa będzie miała dwie jezdnie, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Budujemy cztery węzły – Obidowa, Klikuszowa, Nowy Targ Zachód i Nowy Targ Południe. Droga jest położona w trudnym, górskim terenie – ponad ¼ długości inwestycji to estakady, mosty i wiadukty, których łącznie powstaje 29. Najdłuższa, w Lasku, będzie miała 700 metrów. Jezdnia w tym miejscu będzie przebiegała prawie 30 metrów nad ziemią.

Wartość inwestycji to prawie miliard zł. Planowany termin oddania do użytkowania to wrzesień 2024 roku.

redakcja 13.09.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również