Kamery live
prognoza pogody

Zmiany w funkcjonowaniu MZK

21 grudnia 2020 11:39

W wigilię kursy potrwają do 14.00, natomiast w Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok miejskich autobusów na ulicach nie zobaczymy wcale. To część zmian jakie wprowadza MZK na okres świąteczno-noworoczny. Ponadto, od nowego roku klienci muszą liczyć się z podwyżkami.

Zmiany w funkcjonowaniu MZK

Funkcjonowanie Miejskiego Zakładu Komunikacji w następnych dniach prezentuje się następująco: 24 grudnia w wigilię Świąt Bożego Narodzenia autobusy będą kursować do 14:00, 25 i 26 grudnia komunikacja zostanie zawieszona. W niedzielę 27 grudnia autobusy ponownie wyjadą na nowotarskie ulice zgodnie z niedzielnym rozkładem jazdy. 31 grudnia MZK planuje kursować do godziny 17:00, natomiast dzień później – 1 stycznia – komunikacja zostanie ponownie zawieszona.

Nowy rok to także dzień, w którym wejdą zmiany w cenniku MZK. Podwyżkom ulegnie m.in. cena biletu normalnego 60-minutowego i 180-minutowego. Podobnie sytuacja wygląda z biletami miesięcznymi. Wyższe koszty za transport to pochodna pandemii koronawirusa i tegorocznych obostrzeń sanitarnych, w wyniku której ucierpiała kondycja finansowa zakładu komunikacji. Na szczęście, wprowadzone podwyżki cen nie są drastyczne. Poniżej szczegóły.

 

Piotr Starmach 21.12.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również