Kamery live
prognoza pogody

Zmiany kadrowe w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie

2 stycznia 2024 08:01

– Spotykam się z Państwem, aby przedstawić zmiany kadrowe, o których zadecydowałem. Mają one charakter ewolucji, a nie rewolucji. Zależy mi na takim ich przebiegu oraz zachowaniu pełnej ciągłości realizowanych przez Państwa zadań. Jednocześnie podkreślam, że będę kładł duży nacisk, aby Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie był urzędem otwartym, profesjonalnym, szeroko wykorzystującym swój potencjał i służącym obywatelom – mówił wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar podczas spotkania z dyrektorami wydziałów MUW.

Zmiany kadrowe w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie

Stanowisko dyrektora generalnego MUW od 1 stycznia 2024 roku obejmie Lucyna Gajda.

– Jestem przekonany o szerokich kompetencjach Pani Dyrektor Lucyny Gajdy – dotychczasowej wieloletniej dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich (wcześniej Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców). Jako urzędnik mianowany Pani Dyrektor zna Urząd oraz administrację od podszewki oraz słynie ze swojego profesjonalizmu, a także pasji, z jaką wykonuje każde powierzone Jej zadanie. Ma wiedzę, osobowość, umiejętność budowania i szerokie kompetencje. Życzę powodzenia w realizacji nowych zadań wynikających z objęcia stanowiska dyrektora generalnego MUW. Jestem przekonany, że będzie to konstruktywna i merytoryczna współpraca – zarówno dla mnie, jak i dla całego zespołu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie – mówił wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

– To dla mnie zaszczyt i wyróżnienie, a zarazem trema. Mam świadomość ciążącej na mnie odpowiedzialności i wagi zadań realizowanych w naszym Urzędzie. Pracuję tu 21 lat i muszę powiedzieć, że ja kocham ten Urząd. Dołożę wszelkich starań, aby Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie dalej był postrzegany jako wiodący w kraju, a nasze zadania realizowane były sprawnie i na najwyższym poziomie – zadeklarowała nowa dyrektor generalna Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar wręczył również akt powołania nowemu dyrektorowi Biura Wojewody. Będzie nim Łukasz Krzysztofik. Z kolei stanowisko II dyrektora Wydziału Administracji i Logistyki obejmie Nina Sapa.

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

ag 02.01.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również