Kamery live
prognoza pogody

Zmiana na stanowisku komendanta powiatowego policji – odwołanie i awans insp. Leśniaka

8 grudnia 2016 15:47

Po przeszło dwóch latach i dwóch miesiącach pełnienia funkcji komendanta powiatowego policji, insp. Rafał Leśniak został odwołany i pożegnał się ze sztandarem Komendy. Jego obowiązki przejął dotychczasowy zastępca - mł. insp. Robert Bartosz. 

Zmiana na stanowisku komendanta powiatowego policji – odwołanie i awans insp. Leśniaka

Pożegnanie nie było jednak uroczystością smutną – po latach służby w Nowym Sączu i doświadczeniach w trudnym terenie powiatu nowotarskiego – insp. Leśniak został powołany do Krakowa. Ma tam zająć stanowisko komendanta miejskiego policji i będzie to kolejny szczebel jego służbowej kariery.

Z kolei na wicekomendanta nowotarskiej policji powołany został mł. insp. Maciej Kubiak, wcześniej pracujący w nowotarskiej KPP, a ostatnio zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej. Rozkazy personalne wraz z podziękowaniami i życzeniami przywiózł I zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie, insp. Paweł Dzierżak.

By pożegnać komendanta i dziękować mu za dobrą współpracę, przybyli do Komendy szefowie straży pożarnej, Wojskowej Komendy Uzupełnień, Prokuratury Rejonowej, Klubu IPA oraz władze miejskie i powiatowe. Starosta Krzysztof Faber, sprezentował odchodzącemu z Nowego Targu komendantowi… parasol ochronny, burmistrz Grzegorz Watycha – też z prezentami – dziękował zwłaszcza za pomoc i wsparcie po rozwiązaniu Straży Miejskiej. Od Klubu IPA insp. Leśniak dostał przyśrubowaną do ozdobnej deski ciupagę „do obrony przed Krakusami”… W kolejce do podziękowań, życzeń i gratulacji ustawiło się kierownictwo nowotarskiej KPP i przedstawiciele pracowników.

 

opr. as

NT24TV 08.12.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również