Kamery live
prognoza pogody

Zmarł z wychłodzenia

30 stycznia 2024 09:59

Okres zimowy i ujemne temperatury to czas szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych, mieszkających samotnie, czy też dla tych, które przypadkiem znalazły się w okolicznościach zagrażających ich życiu – przypominają nowotarscy policjanci. Mężczyzny odnalezionego nocą w Rabce- Zdroju nie udało się uratować.

Zmarł z wychłodzenia

W przeciągu ostatnich trzech dni policjanci interweniowali wobec mężczyzn, których życie było zagrożone ze względu na możliwość wychłodzenia, na terenie Nowego Targu, Krościenka nad Dunajcem i Rabki-Zdroju.

– 66-latek w piątek rano został znaleziony na terenie jednej z posesji w Rabce-Zdroju. W stanie hipotermii mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie następnego dnia zmarł. Jak ustalono, poprzedniej nocy mężczyzna wyszedł od swoich znajomych, jednak nie dotarł do domu. Rano został znaleziony nieprzytomny. Inni dwaj leżeli na chodniku w Nowym Targu, a jeden przy parkingu sklepowym w Krościenku – informują policjanci.

Służby zostały powiadomione o tych zdarzeniach przez osoby postronne.

– Za wszelkie zgłoszenia bardzo dziękujemy tym, którzy nie przeszli obojętnie obok osób potrzebujących pomocy. W dalszym ciągu apelujemy o niezwłoczną reakcję na sytuacje, w których widzimy, że życie bądź zdrowie ludzkie może być zagrożone. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112. Dyspozytor skieruje na miejsce odpowiednie służby – przypominają funkcjonariusze.

O miejscach przebywania osób bezdomnych można również powiadomić Ośrodek Pomocy Społecznej, dzielnicowego czy policję poprzez aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać ikonkę “BEZDOMNOŚĆ” i zaznaczyć miejsce na mapie. Można również dodać opis, precyzując nasze zgłoszenie. Policjanci pojawią się we wskazanym miejscu i zweryfikują zgłoszenie.

Pamiętajmy jednak, że jeśli ktoś potrzebuje natychmiastowej pomocy, należy działać szybko, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

 

ag 30.01.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również