Kamery live
prognoza pogody

Złote Żywieckie Serce dla Młodego Podhala na Festiwalu Folkloru Górali Polskich

3 sierpnia 2018 11:06

Uczelniany Zespół Góralski Młode Podhale działający przy Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowy Targu wziął udział w 55. Tygodniu Kultury Beskidzkiej. Podczas 49. Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu okazali się być bezkonkurencyjni i w ich stronę powędrowało Złote Żywieckie Serce.

Złote Żywieckie Serce dla Młodego Podhala na Festiwalu Folkloru Górali Polskich

Festiwal Folkloru Górali Polskich odbywa się w Żywcu od 1970 roku. Biorą w nim udział górale z całej Polski. Jest to widowisko, na którym co roku prezentują się zespoły, kapele i śpiewacy. Impreza organizowana jest w ramach Tygodnia Kultury Beskidzkiej i jest jedną z największych tego typu w Polsce. 

W festiwalu uczestniczyło 25 zespołów. Młode Podhale wystąpiło z programem „Zielone Świątki”. Zaprezentowali zwyczaje związane ze świętem połączone z muzyką, śpiewem i tańcem. Po długiej i wnikliwej naradzie, jury przyznało zespołowi z Nowego Targu Złote Żywieckie Serce – najwyższą nagrodę w konkursie. Laureaci otrzymali od jury również zaproszenie do wzięcia udziału w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. 

Młode Podhale zdobyło również dwie nagrody w przeglądzie kapel i grup śpiewaczych:  W kategorii “Kapele” – 1 miejsce oraz w kategorii “Grup śpiewaczych” – 2 miejsce.

źródło/fot: PPWSZ

Aleksandra Kokalik 03.08.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również