Kamery live
prognoza pogody

Złote i Diamentowe Gody nowotarskich par

12 grudnia 2019 23:22

Nadawany przez Prezydenta medal za długoletnie pożycie małżeńskie jest nagrodą za wytrwałość, wyrozumiałość i zgodność małżeńską. W tym roku w Nowym Targu uhonorowano nim 59 par obchodzących złote gody, czyli 50 lat małżeństwa i 21 par świętujących diamentową rocznicę – czyli 60. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Medale wręczali Burmistrz Miasta Grzegorz Watycha wspólnie z Przewodniczącym Rady Miasta Grzegorzem Luberdą. 

Złote i Diamentowe Gody nowotarskich par

Burmistrz skierował słowa uznania pod adresem dostojnych Jubilatów, dziękując im za wytrwałość i tym samym świadectwo dla współczesnego świata, że można w wierności i zgodzie dożyć tak pięknych jubileuszy; wyraził jednocześnie nadzieję, że obecne na uroczystości pary dodadzą młodym ludziom wiary w sens zakładania rodziny, tej podstawowej komórki społecznej, by będąc dla siebie wzajemnie wsparciem, przeżyć w miłości i szacunku tak wiele wspólnych lat.

Coroczne spotkanie, które odbyło się 11 grudnia w “Karcmie u Borzanka”, upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze. Obecni na uroczystości Jubilaci byli pełni pogody ducha, uśmiechnięci.

tekst i zdjęcia: Urząd Miasta Nowy Targ

os 12.12.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również