Kamery live
prognoza pogody

Złodziejska para poszukiwana przez nowotarskich policjantów – złapana w stolicy (FOTO)

13 grudnia 2021 19:59

19-latek i jego 18-letnia znajoma, podejrzewani m.in. o przestępstwa kradzieży z włamaniem i przywłaszczenie mienia, jakich dokonali na początku grudnia w okolicach Nowego Targu, zostali zatrzymani przez policjantów Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji w jednej z warszawskich galerii handlowych. Oboje zostali przekazani policjantom z Nowego Targu, którzy przedstawili im zarzuty. Policjanci odzyskali skradziony samochód, większą część gotówki i biżuterię. Szokujący może być fakt, że włamań dokonano w domu rodzinnym oraz w domu dziadków nastoletniej dziewczyny. 

Złodziejska para poszukiwana przez nowotarskich policjantów - złapana w stolicy (FOTO)

Jak relacjonuje chronologię wypadków nowotarska policja, w nocy z 2 na 3 grudnia br. na terenie jednej z miejscowości w gminie Nowy Targ doszło do kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego.  Włamywacze skradli portfel z gotówką, złoty pierścionek, zegarek i telefon komórkowy, a straty wyceniono na 10 tys. złotych.

Po trzech dniach (6 grudnia) w południe, włamano się do innego domu w tej miejscowości, gdzie po wybiciu szyby sprawcy weszli do środka i wynieśli sejf z zawartością gotówki i biżuterii (o łącznej wartości 80 tys. zł). Przy okazji uszkodzili również drzwi wejściowe i marmurowe schody.

-W przypadku tego drugiego włamania, gospodarze przeglądnęli posiadany monitoring i ku swojemu zdziwieniu zauważyli na nim…swoją 18-letnią wnuczkę która działała z nieznanym mężczyzną. Co istotne, pierwsze z włamań miało miejsce w domu rodzinnym 18-latki – wyjaśnia rzecznik prasowy KPP w Nowym Targu – Nowotarscy policjanci w toku dochodzenia ustalili, że 18-latka i jej kolega po kradzieży uciekli i przebywali na terenie Warszawy. Policjanci podejrzewali, że pierwszego włamania dokonała ta sama para. Ustalili także, że do kradzieży z włamaniem złodziejska para wykorzystywała forda Focusa skradzionego wcześniej na terenie Nowego Targu.

Stołecznym policjantom przekazano wizerunek włamywaczy, jak również informację,  że podejrzani mogą poruszać się skradzionym fordem. 7 grudnia policjanci Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji sprawdzając sklepy znajdujące się na terenie jednej z galerii handlowych w Śródmieściu zauważyli mężczyznę i kobietę odpowiadających rysopisowi. Stołeczni wywiadowcy zatrzymali 18-latkę i jej 19-letniego kompana. Policjanci zabezpieczyli przy nich gotówkę w wysokości ponad 45 tysięcy złotych, natomiast w trakcie przeszukania forda pozostawionego przez parę na parkingu podziemnym galerii, zabezpieczyli rzeczy, które mogły pochodzić z przestępstwa, m.in. biżuterię, jak również łomy, które posłużyły zatrzymanym do otwarcia skradzionego sejfu.

Para została osadzona w pomieszczeniach dla zatrzymanych, a następnie przekazana policjantom z Nowego Targu.  Po przewiezieniu do nowotarskiej komendy, śledczy przedstawili podejrzanym zarzuty dotyczące wyżej opisanych kradzieży z włamaniem, naruszenia miru domowego w związku w wtargnięciem do domku letniskowego w Nowym Targu, kradzieży samochodu marki Ford i usiłowania kradzieży quada w Nowy Targu. Prokurator wystąpił wobec wnioskiem do nowotarskiego sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanych.

W piątek (10 grudnia) sąd  zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania (na okres 2 miesięcy) wobec  19-latka. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. 

źródło: KPP Nowy Targ

 

os 13.12.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również