Kamery live
prognoza pogody

Złodziej perfum w rękach policjantów

5 marca 2021 01:05

Nowotarscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kradł perfumy w drogeriach na terenie Nowego Targu. Wartość ukradzionego towaru to prawie 4 tys. złotych. Zatrzymany 41-latek usłyszał zarzuty kradzieży.

Złodziej perfum w rękach policjantów

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu nowotarskiej komendy prowadzili czynności operacyjne w sprawie kradzieży perfum w drogeriach na terenie Nowego Targu. Do kradzieży doszło w dniu 23 lutego br. Ustalenia i podjęte czynności doprowadziły funkcjonariuszy na trop 41-letniego mężczyzny. 1 marca br. w południe doszło do kolejnej kradzieży perfum o wartości ponad 500 złotych.  Po południu złodziej wrócił do sklepu, gdzie ukradł kolejne perfumy i maszynki do golenia o wartości ponad 500 złotych. Po analizie nagrania z monitoringu potwierdziło się, że perfumy tego dnia ukradł wytypowany przez policjantów 41-latek. Policjanci rozpoczęli poszukiwania mężczyzny i złodziej został zatrzymany w rejonie dworca autobusowego w Nowym Targu. Podczas przeszukania zatrzymanego policjanci znaleźli skradzione przedmioty. 41-latek został przewieziony do nowotarskiej komendy. Podczas czynności okazało się, że  tego dnia 41-latek dokonał jeszcze jednej kradzieży perfum na kwotę ponad 500 złotych w innej galerii na terenie miasta. 41-latek ukradł towar o łącznej wartości ponad 3800 złotych.  

Zatrzymany usłyszał zarzuty kradzieży z art. 278 kk, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat. Z uwagi na to, że mężczyzna działał w recydywie, może mu grozić nawet 7,5 roku odsiadki.

os 05.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również