Kamery live
prognoza pogody

Źle zaparkowane auta w mieście – Policja odholowuje pojazdy

20 maja 2021 15:28

Policjanci nowotarskiej drogówki prowadzili wczoraj lokalne działania pn. „Piesi”. Działania ukierunkowane były na wykroczenia popełniane przez osoby piesze oraz nieprawidłowe zachowania kierujących wobec pieszych, w szczególności na nieprawidłowo zaparkowane pojazdy na chodnikach, czy w rejonie przejść dla pieszych. Policjanci ujawnili 11 wykroczeń popełnionych przez pieszych i 23 wykroczenia popełnione przez kierujących.

Źle zaparkowane auta w mieście - Policja odholowuje pojazdy

Wczoraj, na terenie Nowego Targu,  policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu prowadzili lokalne działania pn. „Piesi”. Podczas działań policjanci zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez osoby piesze oraz wykroczenia popełniane przez kierujących w stosunku do pieszych, w szczególności na nieprawidłowo zaparkowane pojazdy na chodnikach, czy w rejonie przejść dla pieszych. 11 pieszych przechodziło przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. 22 kierowców nieprawidłowo zaparkowało swoje samochody, a jeden nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych. Cztery samochody pozostawione były na chodniku, za znakiem  informującym o odholowaniu pojazdu. Trzy zostały odholowane na parking strzeżony na koszt właściciela, a  w jednym przypadku ustała przyczyna holowania.

Takie działania nowotarskiej drogówki będą odbywały się cyklicznie, głównie w trosce o bezpieczeństwo pieszych, ale również w związku z wpływającymi zgłoszeniami o popełnianych wykroczeniach związanych z nieprawidłowym parkowaniem na terenie miasta. Przypominamy, że przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, ale musi odbywać się zgodnie z przepisami i przy zachowaniu szczególnej ostrożności. Apelujemy o poruszanie się zgodnie z przepisami i pozostawianie pojazdów na parkingach lub miejscach do tego wyznaczonych.

/źródło: KPP Nowy Targ/

Piotr Starmach 20.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również