Kamery live
prognoza pogody

Złe warunki na drogach. Od rana doszło do kilku kolizji w powiecie nowotarskim

28 marca 2023 13:49

Od rana na terenie powiatu nowotarskiego doszło już do kilku kolizji drogowych. Ma to związek z powrotem zimy, a tym samym – ze znaczącym pogorszeniem się warunków na drogach. Policja apeluje o ostrożną i bezpieczną jazdę. 

Złe warunki na drogach. Od rana doszło do kilku kolizji w powiecie nowotarskim

-Padający śnieg nie ułatwia poruszania się wszystkim użytkownikom dróg. Od rana na drogach powiatu nowotarskiego doszło do kilku kolizji drogowych. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało – relacjonuje podkom. Dorota Garbacz, rzecznik prasowy KPP w Nowym Targu – Po chwilowym ociepleniu, niektórzy właściciele pojazdów zmienili już opony zimowe na letnie, co może powodować dodatkowe utrudnienia podczas podróżowania. Apelujemy o ostrożną i bezpieczną jazdę, z prędkością dostosowaną do panujących warunków atmosferycznych. Pamiętajmy, że na śliskiej nawierzchni droga hamowania się wydłuża, a padający śnieg ogranicza widoczność kierowcy. Pamiętajmy o zapewnieniu widoczności sobie oraz dbaniu o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Sypiący się z jadącego samochodu śnieg, bardzo utrudnia jazdę wszystkim kierowcom. Nie mówiąc już o lodzie spadającym z jadących samochodów, który jest niebezpieczny również dla pieszych. Dlatego, zanim wyruszymy w trasę powinniśmy odśnieżyć dach i maskę auta, wszystkie szyby, światła oraz tablice rejestracyjne.

Policja kieruje też szczególny apel do pieszych, aby nie stwarzać sytuacji niebezpiecznych i nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, który przy śliskiej nawierzchni nie jest w stanie nagle się zatrzymać.

os 28.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również