Kamery live
Kamery live
prognoza pogody
ntvk

Zimowa część egzaminu wstępnego GOPR

26 lutego 2025 14:45

W dniu 22.02.2025 r. odbyła się część zimowa egzaminu wstępnego do Grupy Podhalańskiej GOPR. W egzaminie, który składał się z trzech części sprawnościowych wzięło udział 24 uczestników.

Zimowa część egzaminu wstępnego GOPR

/fot. Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe/

We wpisie GOPR czytamy:

– Jak co roku sprawdzian rozpoczął się od wyjścia kondycyjnego – na nartach skiturowych – na Turbacz. Część kondycyjną zaliczyło 14 osób i zakwalifikowało się do drugiego etapu czyli jazdy w terenie, gdzie oceniano technikę oraz skuteczne poruszanie się na nartach poza trasą. Ostatnia część egzaminu odbyła się na stoku Długa Polana. Uczestnicy egzaminu musieli zaprezentować jazdę techniczną oraz zaliczyć ewolucje narciarskie pokazujące skuteczność poruszania się na nartach tj. ześlizg boczny, pług do zatrzymania oraz skręt stop. Mimo bardzo niewielkiej pokrywy śnieżnej udało się sprawnie przeprowadzić egzamin, który pozytywnie zaliczyło 7-miu uczestników. Przed nimi jeszcze „część letnia” egzaminu, która odbędzie się w kwietniu. Gratulujemy osobom, które zdały Pozostałym życzymy wytrwałości w podnoszeniu swoich kwalifikacji i zachęcamy do udziału w egzaminie za rok.

/źródło: Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe/

Andrzej Lach 26.02.2025
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również