Kamery live
prognoza pogody

Zimowa Akademia Sportu z Pauliną Ligocką i Tomaszem Sikorą

12 lutego 2020 01:12
Wyciszenie Włącz dźwięk

Łyżwiarstwo szybkie, curling, snowboard, hokej, saneczkarstwo, czy chociażby biathlon wraz z możliwością strzelania do tarczy. To wszystko czekało na uczniów szkół podstawowych, którzy wzięli udział w Zimowej Akademii Sportu w hali Gorce.

Zimowa Akademia Sportu to ogólnopolski projekt mający na celu zainteresować młodzież zimowymi dyscyplinami sportowymi. Wykonywane przez nich zajęcia często imitowały rzeczywiste, nieco trudniejsze warunki, tak aby nikogo nie zniechęcić. Jak tłumaczą organizatorzy, pojęcie sport wśród najmłodszych często dotyczy wyłącznie dyscyplin letnich. Z kolei gdy mowa o zimowych sportach, wymienia się zaledwie hokej i skoki narciarskie.

 – Naszym głównym celem jest wypromować sporty zimowe, żeby pokazać je na lekcjach wychowania fizycznego, żeby pokazać nauczycielom wychowania fizycznego, że lekcje wf-u czy zajęcia pozalekcyjne można urozmaicać właśnie poprzez biathlon, curling, snowboard – mówi Marcin Strządała, organizator Zimowej Akademii Sportu.

Zimową akademię sportu wsparli utytułowani polscy sportowcy. We wtorek wśród nowotarskich uczniów pojawiła się Paulina Ligocka, uczestniczka Igrzysk Olimpiskich w Turynie i Vancouver, a także mistrzyni świata w snowboardzie.

 – Naszym celem, jako ambasadorów tej akademii, jest to żeby przekazywać swoją wiedzę i zachęcać ich do tego, aby była aktywna, aby oderwała się od komputerów, sieci społecznościowych i żeby troszkę się poruszała – tłumaczy Paulina Ligocka.

Ogólnopolski projekt zawitał w tym roku do pięciu miast Polski. Po za stolicą podhala było to opole, Bielsko Biała, Cieszyn i Mysłowice. Tegoroczna edycja Zimowej Akademii Sportu jest zarazem pierwszą edycją, mimo to od samego początku cieszy się dużą popularnością (…). Więcej informacji na ten temat zobaczycie w poniższej relacji reporterskiej. Zapraszamy do oglądania!

/ps/

Piotr Starmach 12.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również