Kamery live
prognoza pogody

Zgrupowanie sztuk walki – z mistrzem miecza i znanym kardiochirurgiem

28 lipca 2021 13:55

OCHOTNICA GÓRNA. Przed trzy dni, w Ochotnicy Górnej, odbywało się zgrupowanie sztuk walki. Organizatorem imprezy był Mariusz Błaszkiewicz, mistrz miecza.

 

Zgrupowanie sztuk walki – z mistrzem miecza i znanym kardiochirurgiem

Jest on aktywnym członkiem SKKF Akyama i często organizuje takie obozy – dla swoich uczniów, ale i dla sympatyków wschodnich sztuk walki. Podczas obozu nie zabrakło największej atrakcji – treningu miecza który poprowadził mistrz Błaszkiewicz. Gościem honorowym zgrupowania był profesor Romuald Wojnicz, kardiochirurg, wykładowca w Uniwersytecie Śląskim, który w przeszłości pracował w zespole profesora Religi.

Sensei Romuald Wojnicz prowadzi sekcję Karate Shotokan zrzeszającą w swych szeregach studentów, jak również wykładowców Śląskiej Akademii Medycznej. Treningi prowadzili również: sensei Stanisław Zawada z Chorzowa oraz shihan Aleksander Kozieł (trening Aikijujutsu) i sensei Jan Nowicki (trening Jujutsu).

W trakcie zgrupowania odbyły się też zawody Kenjutsu – walki mieczem, w których używa się miecza miękkiego, pokrytego pianką i skórą (fukuroshinai) oraz zawody Kyujutsu – łucznictwa japońskiego.

Była też niespodzianka, czyli trening nocny, rozpoczęty o trzeciej nad ranem. Liczną grupą na obozie stanowili uczniowie mundurowego LO, którzy zdobyli łącznie 9 medali w obydwu konkurencjach. w zawodach wzięło udział pięć drożyn: Prywatne LO, Yamabushi Dojo, Jukenshin Dojo, Dojo karate z Chorzowa i Kindai Ryu Bu Jitsumistrza Błaszkiewicza.

Wyniki zawodów Kenjutsu (miecz):

1 miejsce: Anastazja Czubernat LO, Jan Nowicki, Mateusz Trąbka LO, Natalia Walkosz   

2 miejsce: Julia Brzyżek LO, Sebastian Bednarczyk LO, Julian Sztok, Anna Kukuc 

3 miejsce: Franciszek Kukuc, Milena Sroka, Wiliam Mąka, Karolina Hryc LO 

 

Wyniki zawodów Kyujutsu (Łuk Japoński):

1 miejsce: Milena Sroka, Anna Kukuc, Anastazja Czubernat LO, Gabriel Zontek LO

2 miejsce: Mateusz Trąbka LO, Karolina Hryc LO, Kamila Kalata, Julian Sztok 

3 miejsce: Aleksandra Cyrwus, Jakub Wrzesień, Kinga Magiera, Wiliam Mąka.

(asz) Fot. Aleksander Kozieł

Anna Szopińska 28.07.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również