Kamery live
prognoza pogody

“Żegnaj szkoło” – Miejskie Zakończenie Roku Szkolnego (zdjęcia)

20 czerwca 2017 10:53
Wyciszenie Włącz dźwięk

W sali widowiskowej MOK odbyło się uroczyste Miejskie Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017, organizowane w tym roku przez Szkołę Podstawową nr 5 w Nowym Targu. Każda spośród nowotarskich szkół miała swoich reprezentantów do odebrania z rąk burmistrza nagród za szczególne osiągnięcia, a galę uatrakcyjnił zrealizowany przez naszą telewizję film "Szlakiem nowotarskich szkół".

Nagrody otrzymało łącznie 94 uczniów nowotarskich szkół podstawowych i gimnazjów za szczególne osiągnięcia w nauce, konkursach przedmiotowych, wyniki na egzaminach, osiągnięcia w sporcie i kulturze i inne. 

Najliczniejszą grupę spośród nagrodzonych stanowili uczniowie Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Nowym Targu. Nagrody wręczali burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha oraz Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Rajski. Podczas uroczystości – poza najważniejszymi bohaterami, czyli dziećmi i młodzieżą – obecni byli dyrektorzy wszystkich nowotarskich szkół, przedstawicielka Małopolskiego Kuratorium Oświaty Dorota Słońska-Halczak i przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury Leszek Pustówka. W imieniu rodziców głos zabrała reprezentantka komitetu rodzicielskiego, a oficjalne podziękowania dla nauczycieli, wychowawców, rodziców i władz przekazali przedstawiciele samorządu uczniowskiego z “piątki”.

Oprawę artystyczną zapewnili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 – na scenie MOK, prosto z Carnegie Hall w Nowym Jorku zawitała wiolonczelistka Marysia Hornik, popis energetycznego tańca dała grupa ze Studia Tańca Cubana. 

Z entuzjazmem przyjęto zrealizowany przez Nowotarską Telewizję Kablową – Gabriela Wolskiego i Pawła Kosa film w reżyserii dyrektora SP nr 5 Krzysztofa Kurandy pt. “Szlakiem nowotarskich szkół”, w którym uczniowie – poza wyjątkową możliwością obejrzenia własnych szkół, swoich kolegów i nauczycieli okiem kamery i drona,  mieli również okazję zobaczyć, nierzadko po raz pierwszy, jak wyglądają pozostałe miejskie placówki oświatowe. 

– Chciałem wam gratulować sukcesu, podziękować za pracę. Nauczycielom i wychowawcom chciałbym podziękować za trud przygotowania was do tego dnia, w którym możecie sięgnąć po symboliczną nagrodę, która jest ukoronowaniem całorocznego trudu. Za nami trudny rok pracy, w którym my, dorośli też zmierzaliśmy się z pewnymi zmianami organizacyjnymi, z potrzebą dostosowania szkół do nowych wymagań i przepisów, jakie narzucił nam parlament, ale wreszcie mamy przed sobą wakacje. Życzę wam, by był to czas odpoczynku, wytchnienia, naładowania baterii na kolejny rok. Ta nagroda zobowiązuje do tego, by nie odpuszczać w kolejnych latach i ten wysoki poziom nadal trzymać. Życzę wam słońca, wypoczynku, radości, uśmiechu i przede wszystkim ażebyście się wszyscy po wakacjach z radością spotkali. Dla nauczycieli i pracowników szkół również życzę odpoczynku. – mówił burmistrz Grzegorz Watycha w wakacyjnym przesłaniu skierowanym do dzieci i miejskich pracowników oświaty.

A potem już wszyscy mogli zatańczyć i zanucić razem z uczennicą “piątki” “Wakacje, znów będą wakacje…” i w tym radosnym nastroju opuścić budynek MOK i cieszyć się letnią, czerwcową, prawie już wakacyjną pogodą. 

/os

NT24TV 20.06.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również