Kamery live
prognoza pogody

Żegnaj szkoło! Byle wsiąść na właściwy statek…

NOWY TARG. Po dwóch pandemicznych latach, po remoncie i rozbudowie Miejskiego Centrum Kultury, mogło wreszcie wrócić na dużą scenę miejskie zakończenie roku w szkolnych jednostkach oświatowych.

Żegnaj szkoło! Byle wsiąść na właściwy statek…

Tego roku gospodarskie obowiązki przypadły Szkole Podstawowej nr 4 na Niwie, która dla rzeszy dyrektorów innych placówek, nauczycieli, rodziców, dziadków i nagrodzonych uczniów przygotowała fantastyczny słowno-muzyczny program w żeglarskiej konwencji. Półgodzinna znakomita nietypowa akademia, z konferansjerami w marynarskich strojach i wakacyjną scenografią – to dzieło nauczycielek z „czwórki”: Magdaleny Stychno-Gąsior i Marleny Sulki. Porywającą, nagrodzoną gromkimi brawami oprawę, z bogatą instrumentacją, stworzył muzyczny zespół Szkoły na Niwie, pod kierunkiem Piotra Urzędowskiego. Leitmotivem zakończenia roku szkolnego stała się za sprawą tej utalentowanej grupy muzyka z filmu „Piraci z Karaibów”. 

– Na ręce dyrektorów chciałem złożyć podziękowania dla nauczycieli, pedagogów, opiekunów, wychowawców, także obsługi szkół, przedszkoli – za trud włożony w nauczanie, wychowanie najmłodszego pokolenia nowotarżan – mówił burmistrz Grzegorz Watycha. – To bardzo istotna rola, żeby dać podstawy do tego żeglowania, o którym śpiewali i recytowali uczniowie. Dziękuję i gratuluję rodzicom uczniów, którzy będą odbierać dyplomy za swoje osiągnięcia w nauce oraz różnych dziedzinach artystycznych i sportowych. Natomiast uczniom klas ósmych, którzy już żegnają się i wypływają na szersze wody, życzę, żeby spełniły się ich oczekiwania względem tego kolejnego etapu w życiu; żeby mogli rozwijać swoje zainteresowania, pasje i realizować cele, które na tym etapie życia, kończąc szkołę podstawowa, każdy już w jakiś sposób ma sprecyzowane. Wszystkim pracownikom szkół, ale też uczniom – życzę miłych, bezpiecznych wakacji i naładowania akumulatorów, żeby w następnym roku sięgać po kolejne laury i cieszyć się z odniesionych sukcesów.  

Przedstawiciel Małopolskiego Kuratorium Oświaty, Jarosław Solarz, gratulował najlepszym z najlepszych nie tylko osiągniętych wyników, ale postawy prezentowanej na co dzień.

Dla absolwentów szkół podstawowych ukończenie tego etapu edukacji to już odpowiedzialność za wybór dalszej drogi i mały krok w dorosłość.

Program na zakończenie roku szkolnego to chwila odwrócenia ról – wtedy uczniowie mają głos, a dyrektorzy, nauczyciele i rodzice słuchają z krzeseł na widowni.

Nagrody dla uczniów z najlepszymi wynikami i sukcesami w różnych dziedzinach wręczali przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Lubera i burmistrz. W ilości uczniów wytypowanych do nagród przez dyrekcję i radę pedagogiczną nie miała sobie równych „jedenastka”.

Zbliżający się początek wakacji to jednocześnie świadomość, jak szybko zbiegną letnie miesiące. Dlatego – oby każdy ich dzień był wspaniałą przygodą.

(asz)

 

 

Anna Szopińska 23.06.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Nieścisłości wymagające wyjaśnienia 15:04 23.06.2022

Ilość uczniow wytypowantch do nagrody burmistrza jest proporcjonalna, co do szkół. Sp11 ma najwięcej uczniów, bo tyle pozwolił UM. Proszę nie wprowadzać w błąd. Pozostałe szkoły miały, więcej dzieci z wysokimi wynikami, ale "nie puszczały" ich ograniczenia nałożone na szkoły. Sp11 jest największą, wiec mogli wytypować, więcej uczniów.

Zobacz również