Kamery live
prognoza pogody

Zebrali śmieci od Krynicy aż po Rabkę

23 kwietnia 2021 12:46
Wyciszenie Włącz dźwięk

W dniach 16-19 kwietnia ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski wraz z wolontariuszami przeszli z Krynicy Zdroju do Rabki Zdroju, aby zwrócić uwagę na problem zaśmiecania gór i lasów odpadami, szczególnie tymi z plastiku, które są bardzo niebezpieczne dla środowiska. W czasie marszu zbierali śmieci.

Trasa Górskiej Odysei – 700-kilometrowego marszu szlakiem Karpat i Sudetów – podzielona jest na dziesięć etapów. W wybrany weekend w każdym miesiącu (od stycznia do października 2021 r.) grupa wolontariuszy pod przewodnictwem Dominika Dobrowolskiego pokonuje każdorazowo ok. 70 km.

Brzegi Dunajca i Popradu są bardzo zaśmiecone! – komentuje Dominik Dobrowolski. – Najwyższa pora wprowadzić w Polsce kaucje za butelki i puszki. Wtedy środowisko będzie mniej zaśmiecane – dodaje ekolog.

W dniach 14-16 maja odbędzie się 5. etap Górskiej Odysei – z Rabki Zdroju do Węgierskiej Górki. 

#GórskaOdyseja – 700-kilometrowy marsz szlakami Karpat i Sudetów, który ma zwrócić uwagę na problem zaśmiecania gór i lasów odpadami, szczególnie tymi z plastiku, które są bardzo niebezpieczne dla środowiska. Akcji towarzyszy plenerowa wystawa fotografii, a także cykl podcastów i webinarów. Przedsięwzięcie jest częścią kampanii edukacyjnej #MniejPlastiku, realizowanej przez bank Credit Agricole wraz ze spółką leasingową EFL. Partnerami akcji są także stowarzyszenie Program Czysta Polska oraz Lasy Państwowe.

/źródło: Górska Odyseja/

Piotr Starmach 23.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również