Kamery live
prognoza pogody

Zderzenie samochodu z pociągiem

Wyciszenie Włącz dźwięk

Jedna osoba została przewieziona do szpitala po tym, jak samochód osobowy z niewiadomych przyczyn wjechał w przejeżdżający pociąg Kolei Śląskich. Droga w tamtejszym rejonie jest całkowicie zablokowana, tak samo połączenie kolejowe między Nowym Targiem a Rabką-Zdrój. 

Do wypadku doszło dziś na przejeździe kolejowym przy osiedlu Grel około godziny 11:00. Samochód o tablicach rejestracyjnych KNT nie ustąpił pierwszeństwa i wjechał w bok przejeżdżającego pociągu. W wyniku zderzenia kierująca pojazdem – według świadków kobieta – trafiła do szpitala z lekkimi obrażeniami. Obecnie służby ratownicze oraz policja badają przyczyny kolizji. 

 – Nie zdziwiłbym się, gdyby ten kierowca nie był w stanie wyhamować – mówi nam jeden z okolicznych mieszkańców. – Jeszcze rano przed torami na drodze był jeden lód. Co więcej, już dawno powinni zamontować tu rogatki, bo sygnały świetlne nie zawsze działają!

Tymczasem wahadło kolejowe na linii Nowy Targ – Rabka-Zdrój zostało całkowicie unieruchomione. Pociąg “Ornak”, który kursował z Katowic do Zakopanego, obecnie stoi na przejeździe kolejowym na Grelu i blokuje przejazd. Najwcześniej za pół godziny kolej ruszy ponownie, podobnie ruch samochodowy w tamtym rejonie.

/ps/

 

Piotr Starmach 23.02.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Swój. 13:25 23.02.2019

Do Redaktora:Na ulicy Grel,a nie osiedlu.

Zobacz również