Kamery live
prognoza pogody

Zbliża się Nowy Targ Road Challenge. Zgłosiło się już 220 kolarzy

8 lipca 2022 17:40

W dniach 15-17 lipca 2022 na szosach Podhala już po raz siódmy pojawią się najlepsi polscy amatorzy kolarstwa, którzy będą rywalizować o zwycięstwo w najbardziej prestiżowym wyścigu etapowym w Polsce. Na starcie stanie ponad 220 zawodników z całej Polski, ale też goście z Ukrainy, Słowacji. Przewidziano także zawody i atrakcje dla dzieci. 

Zbliża się Nowy Targ Road Challenge. Zgłosiło się już 220 kolarzy

-Wyścig jest punktowany do cyklu imprez szosowych Activejet Classic Race i do Challenge’u Masters i Cyklosport przy Pzkol – wymienia Cezary Szafraniec, organizator wydarzenia – Codziennie zawodnicy odwiedzą inną miejscowości, start etapów będzie miał miejsce w Ochotnicy Dolnej (wyścig o Puchar Wójta Gminy Ochotnica Dolna), Dursztynie (wyścig o Puchar Wójta Gminy Nowy Targ) i Nowym Targu (wyścig o Puchar Burmistrza Miasta Nowy Targ).

Wyścig odbywa się dzięki wsparciu wyżej wymienionych samorządów – które są Partnerami Głównymi i współorganizatorami – jak również dzięki wsparciu licznych firm z terenu całej Polski.

-Podczas wyścigu będzie przeprowadzona klasyfikacja górska Kotelnicy Białczńskiej i klasyfikacja drużynowa Term Bania. Każdego dnia najlepsi wśród kobiet i mężczyzn zdobędą koszulkę lidera Dmtex, której będą bronić podczas kolejnych dni – mówi Cezary Szafraniec – Trasa wyścigu prowadzi malowniczymi trasami Podhala, polskiego Spiszu i Orawy. Podczas rywalizacji zawodnicy pokonają ponad 245 km z przewyższeniem ponad 4600 metrów. Na wymagającej trasie zawodnicy mogą liczyć na doskonałe zabezpieczenie dzięki wsparciu Policji Powiatu Nowotarskiego i Wojewódzkiej, druhów Osp, a także Suport na trasie dzięki kołom DT Swiss od Dt 4 You, samochodom Volvo od małopolskiego Dealera Wadowscy, czy orzeźwiającej wodzie od Cisowianki, która czeka na bufetach i mecie wyścigów. 

Zwycięzcy w klasyfikacji generalnej i w kategoriach wiekowych otrzymają cenne nagrody, a dodatkowo na każdym etapie można zdobyć karnety na wspaniałe stoki Kotelnicy Białczańskiej na sezon 2022/2023.

Dodatkowo podczas ostatniego etapu w miasteczku zawodów w Nowym Targu, w dniu 17 lipca (niedziela) odbędzie się piknik sportowy dla całych rodzin, gdzie będzie można wystartować na rowerkach biegowych i innych, a rodzice sprawdzą siłę swoich nóg na hulajnogach. W trakcie trwania pikniku przewidziano liczne konkursy  i animacje z nagrodami.

Zapisy na wyścig Nowy Targ Road Challenge i zawody dla dzieci są cały czas otwarte. Zgłoszenia można dokonać za pośrednictwem strony organizatora: tatracyclingevents.com/nowy-targ-road-challenge

Zapraszamy do dopingu i udziału! – zachęcają organizatorzy. 

os 08.07.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również