Kamery live
prognoza pogody

Zbiórka na terapię dla Kamilki – coraz bliżej szczęśliwego finału. Brakuje „tylko” miliona

2 listopada 2023 13:34

NOWY TARG. Pogoda jeszcze pozwoliła, by chora na rdzeniowy zanik mięśni Kamilka Gil, wraz mamą Zuzanną, mogła osobiście uczestniczyć w challenge’u, który podjął Urząd Miasta, nominowany do tego przez Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji.

Zbiórka na terapię dla Kamilki – coraz bliżej szczęśliwego finału. Brakuje „tylko” miliona

Przypomnijmy, że wyzwanie polega na zbiorowym wykonaniu określonego zadania i jednoczesnym złożeniu datków z wiadomym przeznaczeniem. Tym razem uczestnicy akcji mają ułożyć napis SMA z dowolnych rzeczy. Magistrat wpadł na pomysł, że będzie to plenerowy happening.

Wszystko odbyło się w Parku Miejskim, z użyciem silnej dmuchawy do sprzątania liści. Z fachową pomocą pracownika „zieleni” na porytym złotymi liśćmi trawniku wyłonił się wielki zielony napis SMA. Następnie uczestnicy challenge,u rzucali liście w górę, skandując: – Pomagajmy – dobro wraca!!! Pokonamy SMA!!!

Kolejnymi nominowanymi w challenge’owym łańcuchu są: Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji, Miejskie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji. Tym instytucjom pomysłowości na pewno nie zabraknie.

Mama Kamilki – już dużą nadzieją na szczęśliwy finał zbiórki – dziękowała wszystkim podejmującym kolejną akcję, informując, że do potrzebnych dziesięciu milionów brakuje jeszcze jednego. Dla wszystkich „aniołów Kamilki” jest to zatem mobilizacja na ostatniej prostej.  

(asz)

Fot. Paweł Kos

 

Anna Szopińska 02.11.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również