Kamery live
prognoza pogody

Zbiórka krwi w nowotarskiej komendzie policji

18 czerwca 2021 15:57

16 czerwca br. w budynku Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu przeprowadzona została zbiórka krwi w ramach akcji „102 litry krwi na 102. rocznicę powstania Policji”. Ponad 20 policjantów oraz pracowników Policji zgłosiło się, aby podzielić się tym najcenniejszym darem. Tego dnia zebrano blisko 9 litrów krwi, która trafi do osób chorych i poszkodowanych w wypadkach.

Zbiórka krwi w nowotarskiej komendzie policji

Akcja pod hasłem „102 litry krwi na 102. rocznicę powstania Policji” została zainaugurowana przez Małopolską Policję wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie już na początku lutego br. Celem akcji jest uczczenie jubileuszu 102. rocznicy powstania polskiej Policji oraz zebranie jak największej ilości krwi, każdego dnia ratującej życie poszkodowanym w wypadkach, chorym onkologicznie, czy też osobom po przeszczepach.

Od samego początku, w akcję włączyli się również policjanci i pracownicy z nowotarskiej komendy i jednostek podległych. 16 czerwca br. w budynku Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu przeprowadzona została zbiórka krwi. Ponad 20 policjantów oraz pracowników Policji zgłosiło się, aby podzielić się tym najcenniejszym darem. Tylko tego dnia zebrano blisko 9 litrów krwi, która trafi do osób chorych i poszkodowanych w wypadkach. Krew oddał również Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu mł. insp. Grzegorz Wyskiel. Wielu z nowotarskich policjantów  jest honorowymi dawcami. Zbiórka krwi w komendzie została zorganizowana wspólnie z HDK Kropla Nowy Targ i Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział Terenowy w Zakopanem.

Osoby, które chcą oddać krew serdecznie zapraszamy do udziału w akcji pn. „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”, która zasięgiem obejmuje Małopolskę i potrwa do 31 lipca 2021 roku. Krwiodawcy mogą oddać krew RCKiK w Krakowie i oddziałach terenowych, a przy rejestracji należy poinformować, że krew oddawana jest w ramach w/w akcji lub podać kod M115.

Zapraszamy do udziału w akcji i podzielenia się tym bezcennym darem z innymi.

źródło: KPP Nowy Targ

os 18.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również