Kamery live
prognoza pogody

Zbigniew Ziobro w Nowym Targu. Szaleństwa unijnych norm niszczą Polskę

14 lipca 2022 22:29

NOWY TARG. Uaktywnienie decydentów, ale i elektoratu w ważnej dla polskiej gospodarki sprawie oraz udzielenie wsparcia wiceministrowi klimatu i środowiska, Edwardowie Siarce, w jego bojach o rację bytu Lasów Państwowych – takie były powody kilkugodzinnej wizyty ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, lidera Solidarnej Polski, Zbigniewa Ziobry, w Nowym Targu.

 

Zbigniew Ziobro w Nowym Targu. Szaleństwa unijnych norm niszczą Polskę

Briefing w ratuszu miał – za pośrednictwem mediów – uprzytomnić, jak fatalny skutek dla gospodarki leśnej, całego przemysłu drzewnego w Polsce, meblarstwa, branży budowlanej, również rynku drewna opałowego i produkcji biomasy, mogą przynieść zalecenia Komisji Europejskiej dotyczące „pochłanialności emisji dwutlenku węgla”. Gospodarka leśna i przemysł drzewny to miejsca pracy kilkuset tysięcy Polaków. Jeśli zwiększenie w przypadku naszego kraju o 30 procent powierzchni leśnej objętej zakazem wycinki, czyli przeznaczonej do zwiększenia „pochłanialności” stanie się faktem, to grozi nam likwidacja przemysłu drzewnego oraz budownictwa drewnianego (w tym popularnych domków kanadyjskich i domów z płazów, które są chlubą Podhala), a ta kilkusettysięczna rzesza ludzi może stracić zatrudnienie. Z rynku surowców energetycznych zniknie potężna ilość biomasy.   

To chcieli rodakom, gremiom rządowym i euro parlamentarzystom uświadomić obaj politycy i ministrowie. Zwłaszcza w sytuacji, gdy np. Francji zmniejsza się normy „pochłanialności” o 30 procent, a Polsce o tyle samo się podwyższa. Jako źródło tych pomysłów wskazują oni „ideologiczne szaleństwo zielonych ekstremistów”.

Zbigniew Ziobro swoje wystąpienie rozszerzył o wymuszoną przez Unię Europejską politykę energetyczną, czyli forsowaną na siłę dekarbonizację. W sytuacji odcięcia dostaw rosyjskiego gazu, rosnących cen surowców – będzie to główna przyczyna kryzysu energetycznego, w obliczu którego stoimy. Unia Europejska wymusiła na Polsce – posiadającej udokumentowane naukowo złoża węgla wystarczające na ok. 200 lat – likwidację kopalń i zahamowanie inwestycji w przemyśle górniczym. A to potężnie zachwiało bezpieczeństwem energetycznym kraju. Rząd próbuje w tej chwili sprowadzać węgiel z Wenezueli czy Kolumbii, a skutki tego importu – widoczne w cenach 3 tysięcy za tonę – dotkliwie uderzają Polaków po kieszeni.

(asz)

 

Anna Szopińska 14.07.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

3 komentarze
Kaczka 23:29 17.07.2022

Zero spadaj

Jurek 10:29 15.07.2022

Elektrownie wodne we Francji. Jest to jeden z wyższych wskaźników w Unii Europejskiej. Moc zainstalowana w 399 francuskich zaporach hydraulicznych wynosiła 25 GW (25,000 MW) w 2012 roku. Oprócz licznych elektrowni wodnych śródlądowych we Francji wykorzystuje się również pływy morskie.

Jurek 10:27 15.07.2022

Obecnie prawie 80 procent produkowanej we Francji energii elektrycznej pochodzi ze znajdujących się tam elektrowni jądrowych. Stawia to Francję na pierwszym miejscu na świecie jeśli chodzi o udział energii jądrowej w ogólnej produkcji elektryczności, a w Polsce elektrownie węglowe, no to mamy odpowiedź. Mydlenie oczu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zobacz również