Kamery live
prognoza pogody

Zawody jeździeckie – kolejne święto miłośników koni

13 sierpnia 2018 18:27

Kolejne święto sympatyków koni. W minioną niedzielę w Rogoźniku odbyły się już XII z kolei Gminne Zawody Jeździeckie im. Ks. Prof. Józefa Tischnera. Zawody zorganizowane zostały w ramach pierwszego dnia IV Rogoźnickich dni sportu i rozrywki.

Zawody jeździeckie - kolejne święto miłośników koni

Gminne Zawody Jeździeckie im. Ks. Prof. Józefa Tischnera stały się miejscową tradycją. Na terenie Stadniny koni “Dworna” w Rogoźniku swoje święto znów mieli miłośnicy i sympatycy koni. W konkursach, które odbyły się tego dnia uczestniczyli zawodnicy m.in. z Nowego Targu, Łopusznej, Zakopanego, Nowego Sącza czy Krakowa.

Na początek odbył się konkurs ujeżdżenia o puchar stadniny “Dworna”, a następnie rozegrano trzy konkursy w skokach przez przeszkody – o puchar Sołtysa wsi Rogoźnik, o puchar rodziny Tischnerów i o puchar Wójta Gminy Nowy Targ.

Jednym z głównych atrakcji imprezy były również wystawy malarstwa na szkle autorstwa Stanisława Bąka z Hałuszowej i Marii Dudek z Gronia. Odbyła się także loteria, koncert rodzinnej muzyki Gąsieniców i zabawa taneczna. Za tydzień ciąg dalszy Rogoźnickich Dni Sportu i Rozrywki.

Organizatorami wydarzenia są Sołtys Rogoźnika, Rada Sołecka, właściciel Stadniny Koni Dworna oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik.

/ak 

 

Aleksandra Kokalik 13.08.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również