Kamery live
prognoza pogody

Zawody Balonowe wystartowały (zdjęcia z lotu ptaka)

20 lutego 2021 10:36

Już są! Po roku wyczekiwania mieszkańcy Nowego Targu ponownie na niebie mogą podziwiać balony. Ekipy balonowe od rana startują w VIII Zawodach Balonowych, które odbywają się na lotnisku. W spektakularnych i kolorowych zmaganiach startuje ponad 30 załóg balonowych.

Zawody Balonowe wystartowały (zdjęcia z lotu ptaka)

Na szczęście planów organizatorów nie pokrzyżowały ani rządowe obostrzenia ani pogoda, która dziś sprzyja pilotom. Z godziny na godzinę niebo staje się coraz czystsze, a wiatr coraz łagodniejszy. Nic tylko startować i korzystać z okna pogodowego. Ale nie o czystą frajdę tutaj tylko chodzi.

Zawody nowotarskie są jedynymi w Polsce, które cieszą się licznym zainteresowaniem pilotów startujących  w zawodach zaliczanych do Pucharu Polski, a wśród nich członków Balonowej Kadry Narodowej oraz pilotów, którzy preferują udział w fiestach balonowych. Zawody  te  są  połączeniem  dobrej zabawy  dla  załóg  balonów  i  publiczności, a także możliwości rywalizacji sportowej dla pilotów chcących potraktować je jako rozgrzewkę przed zawodami pucharowymi.

Jednocześnie zmagania załóg balonowych wpisały się już na stałe do zimowego krajobrazu Nowego Targu. Na ten dzień wyczekują nie tylko miłośnicy tego spektakularnego i kolorowego sportu, ale także sami mieszkańcy Stolicy Podhala.

Zobaczcie naszą galerię zdjęć z lotu ptaka!

Fot. pk

redakcja 20.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również