Kamery live
prognoza pogody

Zawodnicy drużyny TatrySki Podhale Nowy Targ z wizytą u uczniów z Lasku

15 stycznia 2018 09:47

Z inicjatywy Pani Pedagog Szkoły Podstawowej w Lasku i Macieja Sulki – przedstawiciela drużyny doszło do spotkania  hokeistów TatrySki Podhale Nowy Targ z uczniami tej szkoły. Oko w oko z uczniami, postanowili stanąć sam inicjator akcji Maciej Sulka wspierany przez kapitana drużyny MarcinKolusza oraz PrzemysławOdrobnego.

Zawodnicy drużyny TatrySki Podhale Nowy Targ z wizytą u uczniów z Lasku

Zawodnicy wyposażeni w kompletny sprzęt hokejowy prezentowali wszystkie elementy tego ekwipunku a obecne na spotkaniu dzieci miały ogromną frajdę przymierzając i przebierając się ochoczo to za bramkarza, to za napastnika czy obrońcę, wykazując przy tym spore zainteresowanie tematyką sportu i hokeja. Dużo było pytań w tej kwestii, ale były również inne dotyczące początków kariery, powodów wyboru hokeja jako sposobu na życie i zarabianie pieniędzy …..!!!. Zawodnicy trafili na „trudnego przeciwnika” bo pytania dotyczyły wszystkich sfer życia zarówno tych sportowych jak i bardzo prywatnych, co było sporym wyzwaniem.  

Zawodnicy TatrySki Podhale Nowy Targ jak przystało na sportowców zorganizowali kilka szybkich konkursów dla dzieci zarówno sprawnościowych jak i wiedzy na temat hokeja nagradzając zwycięzców skromnymi gadżetami klubowymi. Nie obyło się również bez wspólnych zdjęć i autografów a całość spotkania toczyła się w sympatycznej i miłej atmosferze. Na zakończenie zawodnicy zaprosili wszystkich uczestników spotkania na mecz hokejowy z Comarch Cracovią w dniu 28.01.18 na godzinę 12.30, wręczając dzieciom bilety do Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu. Jak się okazało dla wielu z nich może to być pierwsza wizyta na meczu hokejowym w życiu. Jak zapewnili Zawodnicy i Pedagodzy Szkoły to spotkanie było wstępem do kolejnych na terenie całego Podhala.

Inicjatywy promujące aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży mają głęboki sens a prowadzone bezpośrednio przez niekwestionowane autorytety sportowe, dają nadzieję, że wielu młodych ludzi pójdzie tą drogą – a wychowanie przez sport, stanie się dla nich właściwą drogą, wolną od innych zagrożeń z jakimi przychodzi im się w życiu spotykać.  

Zawodnicy i Zarząd Klubu pragną podziękować Władzom Szkoły, Pani Pedagog i Dzieciom za miłe przyjęcie licząc na wsparcie i doping z ich strony na meczu z Comarch Cracovią i nie tylko .

mat. prasowy

os 15.01.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również