PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Zatrzymano sprawców rozboju na ul. Waksmundzkiej w Nowym Targu

Policjanci zatrzymali 23 latka z Raby Wyżnej i 36-latka z Rdzawki, którzy przed kilkoma dniami pobili i okradli mieszkańca Nowego Targu. Do zdarzenia doszło na ul. Waksmundzkiej. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Za to przestępstwo grozić im może nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymano sprawców rozboju na ul. Waksmundzkiej w Nowym Targu

Do zdarzenia doszło w nocy 7 października br. w Nowym Targu. Poszkodowany nowotarżanin przebywał w jednym z lokali w centrum miasta. Kiedy siedział przy barze dosiadło się do niego dwóch mężczyzn, z którymi później wspólnie spożywał alkohol. Po północy we trzech opuścili lokal. Wspólnie spędzili jeszcze jakiś czas, dokupili także alkohol, który razem wypili.

W pewnym momencie, będąc na  ulicy Waksmundzkiej 23 i 36-latek pobili nowotarżanina  i ukradli mu telefon komórkowy, pieniądze, zegarek, portfel z dokumentami, po czym uciekli.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu nowotarskiej komendy. Funkcjonariusze analizując zebrany materiał dowodowy oraz nagrania z monitoringów już następnego dnia ustalili sprawców.

23-latek to mieszkaniec  Raby Wyżnej, a 36-latek jest  mieszkańcem Rdzawki.  Obaj zostali zatrzymani w piątek rano w mieszkaniu 36-latka. Obaj byli w przeszłości karani m.in. za kradzież i kradzież z włamaniem. Starszy z zatrzymanych w sierpniu opuścił zakład karny. Podczas zatrzymania policjanci odzyskali skradzione łupy. Tego samego dnia podejrzani usłyszeli zarzut rozboju (art. 280§1), za co grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Nowy Targ

os 12.10.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Zbyszek K 12:26 13.10.2020

Wiadomo kto to? Jacyś. Nacjonalisci pewnie jak alkohol i takie rzeczy po. Szok.

Zobacz również