Kamery live
prognoza pogody

Zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o zuchwały napad na bank w Nowym Targu

29 grudnia 2017 13:08

Policjanci z KWP w Krakowie i KPP w Nowym Targu ustalili i zatrzymali wczoraj mężczyznę podejrzewanego o napad na bank w Nowym Targu.

Zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o zuchwały napad na bank w Nowym Targu

Do napadu doszło 19 grudnia br. około godziny 17:00 w Nowym Targu. Niezamaskowany mężczyzna po wejściu do placówki banku zagroził pracownikom, sterroryzował ich oddając jeden strzał z pistoletu (najprawdopodobniej hukowego) w kierunku ściany, skradł gotówkę i zbiegł w nieznanym kierunku. W wyniku intensywnej pracy operacyjnej policjantów Wydziału Kryminalnego KWP w Krakowie i KPP w Nowym Targu ustalono kto mógł dokonać tego rozboju i gdzie może przebywać.

Wczoraj tj. 28 grudnia 2017 roku około godz. 23:00 w jednym z pensjonatów w Wiśle nowotarscy i krakowscy funkcjonariusze dokonali zatrzymania podejrzewanego mężczyzny. Okazał się nim 36 letni mieszkaniec Dębicy, wcześniej poszukiwany m.in. do odbycia kary pozbawienia wolności w zakładzie karnym. Zabezpieczono również różnego rodzaju przedmioty wskazujące na jego udział w przestępstwie. Mężczyznę osadzono w policyjnych pomieszczeniach dla zatrzymanych – do dyspozycji prokuratury. W najbliższym czasie planowane jest przesłuchanie zatrzymanego jak i przeprowadzenie szeregu innych czynności procesowych w tej sprawie. Policjanci ustalają także, czy zatrzymany nie jest związany z innymi rozbojami.

Za popełnione przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności, przy czym w przypadku recydywy kara ta może być podniesiona.

NT24TV 29.12.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również