Kamery live
prognoza pogody

Zatrzymano kolejnych nietrzeźwych kierujących

11 sierpnia 2020 09:54

W niedzielę wieczorem na terenie powiatu nowotarskiego zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących. Za kierowanie “pod wpływem” obojgu grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymano kolejnych nietrzeźwych kierujących

Do pierwszego, niedzielnego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło ok. godziny 20.00 w Czarnym Dunajcu. 50-letni kierujący samochodem osobowym marki BMW przejechał przez skrzyżowanie i uderzył w ogrodzenie posesji.

-Mężczyzna próbował odjechać z miejsca zdarzenia, jednak właściciele nie pozwolili mu uciec. Okazało się, że kierujący był nietrzeźwy. Badanie wykazało u kierującego blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. 50-latek stracił prawo jazdy – informuje nowotarska policja.

Teraz mężczyznę czekają surowe konsekwencje: wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, a  dodatkowo – również pokrycie kosztów uszkodzonego ogrodzenia.

Godzinę później policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym quadem w miejscowości Szlachtowa. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce i podczas przejazdu zatrzymali pojazd. Kierujący na widok radiowozu próbował jeszcze odjechać z miejsca kontroli. 32-latek który siedział za kierownicą był nietrzeźwy, nie posiadał uprawnień do kierowania, a quad nie był dopuszczony do ruchu. Badanie mężczyzny wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Kierujący odpowie za popełnione przestępstwa i wykroczenia. Za kierowanie quadem wstanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu

os 11.08.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również