Kamery live
prognoza pogody

Zasłabnięcie 84-latka za kółkiem – prawdopodobną przyczyną kolizji

1 kwietnia 2021 11:07

Do groźnej sytuacji w ruchu drogowym doszło wczoraj, w miejscowości Ostrowsko. Wszystko wskazuje na to, że 84-letni kierujący oplem zasłabł za kierownicą i wjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało, mężczyzna wsiadł za kierownicę, pomimo zaleceń lekarza.

Zasłabnięcie 84-latka za kółkiem - prawdopodobną przyczyną kolizji

31 marca br. o godzinie 15 dyżurny nowotarskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierowcy opla, który w miejscowości Ostrowsko poruszał się całą szerokością drogi, powodując zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Najpierw lusterkiem zahaczył o jadący z naprzeciwka samochód, po chwili o mało nie doszło do zderzenia czołowego z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym, którego kierowca musiał zjechać na pobocze, aby uniknąć wypadku. Wtedy to kierowca opla  gwałtownie zjechał na prawy pas jezdni i wjechał do przydrożnego rowu.

Przy poszkodowanym zatrzymał się przejeżdżający radiowozem dzielnicowy. Policjant wezwał na miejsce karetkę pogotowia. Za kierownicą opla siedział 84-letni mężczyzna. Po konsultacji medycznej nie wymagał on hospitalizacji. 84-latek był trzeźwy i najprawdopodobniej chwilowo zasłabł z powodu choroby. Jak się okazało, mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo zaleceń lekarza.

Na miejsce przyjechali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy. Funkcjonariusze wykonali czynności na miejscu zdarzenia i zatrzymali  kierowcy prawo jazdy, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na całe szczęście w tej sytuacji nikt nie został ranny i nie doszło do tragedii. Zanim wsiądziemy do pojazdu upewnijmy się, czy na pewno możemy być kierowcą, a nasz stan psychofizyczny nam to umożliwia. Nie warto ryzykować.

źródło: KPP Nowy Targ

os 01.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również