Kamery live
prognoza pogody

Żarnecki przejmuje Almę?

31 stycznia 2017 12:26

Tomasz Żarnecki chce wydzierżawić od Almy wszystkie dziewięć działających sklepów spółki, w zamian za płatny co miesiąc czynsz, oraz przejąć obowiązek regulowania wszystkich kosztów związanych z przedmiotem dzierżawy, w tym podatków. Inwestor zachowa również prawo do pierwokupu spółki. Wniosek w tej sprawie trafił już do sądu.

Żarnecki przejmuje Almę?

Zarządca krakowskiej spółki złożył wczoraj w Sądzie Rejonowym w Krakowie wniosek o umorzenie postępowania sanacyjnego. Jak czytamy na branżowych portalach, główni udziałowcy Almy wycofują się z interesu – zarówno Jerzy Mazgaj, były prezes i główny udziałowiec spółki, jak i drugi największy posiadacz jej akcji – Ipopema, pozbywają się kolejnych udziałów w spółce zarządzającej siecią delikatesów, wyprzedając setki tysięcy akcji. 

Wczoraj Ipopema, będąca towarzystwem zajmującym się funduszami inwestycyjnymi, poinformowała o serii transakcji, w wyniku których udział spadł do zera. Natomiast Jerzy Mazgaj po wyprzedaniu kolejnych setek udziałów, aktualnie jest w posiadaniu zaledwie 12% akcji spółki.

Przypomnijmy, że wyprzedaż akcji przez Ipopemę i Jerzego Mazgaja rozpoczęła się po decyzji Almy z początku stycznia mówiącej o emisji do 5,5 mln nowych akcji, które do 31 stycznia miał objąć inwestor Tomasz Żarnecki. Biznesmen miał też pożyczyć spółce 24 mln zł, z których Alma miała m.in. pokryć koszty postępowania sanacyjnego. Jeśli sieć handlową uda się uratować, to pożyczka zostanie zamieniona na akcje.

/os

źródło: http://www.money.pl/

zdj. arch. nowytarg24.tv

NT24TV 31.01.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również