Kamery live
prognoza pogody

Zaplanuj spotkanie z peletonem Małopolskiego Wyścigu Górskiego! Już w najbliższy weekend

24 maja 2022 09:41

Zaledwie kilka dni dzieli nas od startu największego w Polsce i jednego z najtrudniejszych w tej części Europy wyścigu kolarskiego. Warto stać się jego częścią oraz jako kibic poczuć sportowe emocje. Oto godzinowa rozpiska przejazdu peletonu w naszej okolicy.

 

Zaplanuj spotkanie z peletonem Małopolskiego Wyścigu Górskiego! Już w najbliższy weekend

Kolarstwo elektryzuje ludzi na całym świecie. Wystarczy zobaczyć w telewizji relację z dowolnego wyścigu na świecie, by zobaczyć, jak mieszkańcy wiosek czy miast tłumnie wylegają na ulice, by dopingować rozpędzonych sprinterów bądź też wspinających się na podjazdach kolarzy. Kibice są w stanie planować własne urlopy tak, by móc podróżować za peletonem Giro d’Italia czy Tour de France.

Dzięki Małopolskiemu Wyścigowi Górskiemu my mamy szansę na spotkanie z blisko 200 kolarzami. Nie trzeba nigdzie podróżować, nie potrzeba brać urlopu, nie trzeba dokonywać żadnych poświęceń. Wystarczy tak właściwie o określonej godzinie wyjść przed dom, by osobiście doświadczyć magii kolarstwa.

60. Jubileuszowy Małopolski Wyścig Górski

Publikujemy minutową rozpiskę, która pozwoli zorientować się, o jakiej godzinie należy spodziewać się przejazdu peletonu. Rozpiska została przygotowana dla trzech wariantów: kolarzy jadących z prędkością 40, 42 oraz 44 kilometrów na godzinę. Za przygotowanie harmonogramu odpowiada organizator Małopolskiego Wyścigu Górskiego, czyli Małopolski Związek Kolarski. Dyrektorem sportowym Wyścigu jest Marek Kosicki.

Partnerem głównym 60. Małopolskiego Wyścigu Górskiego jest Województwo Małopolskie. Partnerami zmagań są: Raso, Karmot, Emergency 24, Chochłowskie Termy oraz Nadleśnictwo Stary Sącz. Wyścig wspiera również „Klub Przyjaciół MWG”.

Zmagania kolarskie będzie można śledzić na stronie tourofmalopolska.eu

os 24.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również