Kamery live
prognoza pogody

Zanim PSZOK się otworzy – edukacyjna konferencja

20 grudnia 2021 21:59

NOWY TARG. Jak działa system segregacji i recyklingu odpadów? Co dokładnie można  wrzucić do pojemników na odpowiednie frakcje, a czego wrzucać nie wolno? Dużą porcję praktycznej wiedzy uzyskali uczestnicy konferencji związanej z realizacją projektu „Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów”.

Zanim PSZOK się otworzy - edukacyjna konferencja

Spotkanie prowadzili wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek, Elwira Nowobilska – kierownik referatu ds. gospodarki odpadami w Urzędzie Miasta oraz Wojciech Wielkiewicz – dyrektor Miejskiego Zakładu Zieleni i Rekreacji. Miejskiej ekipie towarzyszyła przedstawicielka „Empolu” – Małgorzata Tokarczyk, która z prelekcjami edukacyjnymi odwiedza szkoły, rozdając dzieciom i młodzieży drukowane materiały.

Ona też prezentowała profesjonalnie, przez EKOFORUM zrealizowany film edukacyjny dla dzieci, na temat prawidłowego postępowania z odpadami.

Wszyscy uczestnicy konferencji opuszczali salę obrad w magistracie z pakiecikami prezentowymi, w których znalazły się notesy, opaski na rękę, magnesy ma lodówkę, zakładki i ulotki z zasadami segregacji.

 Eko-edukacja i uczestnictwo w procesie recyklingu są tym ważniejsze, że ilość powstających odpadów stałych z roku na rok rośnie. Jeden mieszkaniec Nowego Targu oddaje ich rocznie 365 kilogramów.  Akurat tyle, ile dni w roku.

Wybudowany dzięki unijnemu dofinansowaniu PSZOK dla miasta jest teraz w fazie odbiorów. Po nowym roku obiekt z całym otoczeniem, także ze ścieżką edukacyjną, zacznie służyć nowotarżanom.

(asz)

Anna Szopińska 20.12.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również