Kamery live
prognoza pogody

Zanim pójdę na Gubałówkę [FOTO]

29 sierpnia 2016 09:10

W sobotnie popołudnie o 17:30 na Gubałówce odbył się ostatni pojedynek  Festiwalu Supportów odbywającego się w ramach cyklu koncertów Hej Fest Gubałówka Zakopane 2016. Przed koncertem gwiazdy wieczoru (Happysad) - o pierwsze miejsce zawalczyły tym razem zespoły The Underground Man i Roots Rockets.

Zanim pójdę na Gubałówkę [FOTO]

   The Underground Man na swoim koncie zgromadził w III etapie 150 punktów . Jury przyznało mu tym razem 31 punktów, zaś publiczność uhonorowała artystów 28 punktami. Artyści z Roots Rockets po III etapie uzyskali 169 punktów. Od Jury w sobotę otrzymali 39 punktów, zaś od zebranej na Gubałówce publiki 72 punkty. I tym samym zespół Roots Rockets przechodzi dalej z ilością 280 punktów pozostawiając w tyle The Underground Man z 209 punktami na koncie.  Przypomnijmy pokrótce sylwetkę zwycięzcy sobotnich zmagań:

   Roots Rockets powstało w 2010 roku w Andrychowie. Zespół jest finalistą IX edycji programu MUST BE THE MUSIC gdzie prezentując własne kompozycje zyskał uznanie jury oraz publiczności. Roots Rockets ma na koncie dwie płyty: debiutancką RREWOLUCJE wydaną w 2013 nakładem wytwórni „Zima Records”, za którą zespół otrzymał miano debiutu Roots’owego roku przez reggowe czasopismo Free Colours oraz krążek “MARSALA 2.0.1.5”, który ukazał się w kwietniu 2015 roku nakładem wytwórni Lou&Rocked Boys. W 2015 zespół został FINALISTĄ 9 edycji MUST BE THE MUSIC, Zespół zagrał ponad 300 koncertów w Polsce oraz za granicą w tym na największych polskich festiwalach jak Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festival, Reggae Nad Wartą, Reggae Na Piaskach, czy Winter Reggae w Gliwicach. Ponad to ma na koncie masę koncertów klubowych między innymi wspierając koncerty Kamila Bednarka. Frontman zespołu, Beniamin współpracuję także z DJ Feel-X’em (Kaliber 44) czego jednym z owoców jest piosenka „Każda chwila”, która została utworem promującym Audiobook książki “Reggae Rastafari” Sławomira Gołaszewskiego. 

   W lipcu 2004 nakładem S.P. Records ukazał się debiutancki album zespołu Happysad „Wszystko jedno”. Promujący tę płytę singlowy utwór „Zanim pójdę” utrzymywał się na Liście Przebojów Programu Trzeciego przez 33 tygodnie. W kwietniu 2007 magazyn Teraz Rock uznał album „Wszystko jedno” za jeden z 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka. W październiku 2005 ukazał się drugi album zatytułowany „Podróże z i pod prąd”, świetnie przyjęty przez publiczność tłumnie wypełniającą sale podczas koncertów trasy promocyjnej. Płyta została doceniona także przez krytyków muzycznych – według magazynu Teraz Rock plasuje się wśród najlepszych polskich albumów 2005 roku. W połowie roku 2006 w zespole nastąpiła zmiana perkusisty – Macieja Sosnowskiego zastąpił Jarosław Dubiński. 1 września 2007 podczas organizowanego przez zespół Happysad festiwalu SKARfest miała miejsce premiera trzeciego albumu zespołu – Nieprzygoda. Nagrań dokonano w Studiu S4 Polskiego Radia oraz Słabym Studiu SP Records (kwiecień-czerwiec 2007). Producentem i realizatorem nagrań jest Leszek Kamiński. W nagraniu gościnnie udział wzięli: Janusz Zdunek (m.in. Kult) – trąbka oraz Marcin Świderski – klawisze. W lutym 2012 roku zespół zaszył się w oddalonym od zgiełku cywilizacji domu w Nowym Kawkowie, gdzie wraz z Leszkiem Kamińskim – kolejny raz w roli producenta i realizatora – nagrywał materiał na kolejną płytę. Wydawnictwo nosi nazwę „Ciepło/Zimno” i znajduje się na nim 12. piosenek plus ukryty utwór „Stare miasto”. Autorem okładki płyty jest rysownik Dawid Ryski. Premiera płyty miała miejsce 5 września 2012. W 2012 roku grupa została zaproszona do występu na największym festiwalu w Europie – Przystanku Woodstock. Występ zespołu został uhonorowany specjalną nagrodą „Złoty Bączek”, przyznawaną w plebiscycie publiczności, a także zaproszeniem na kolejną edycję festiwalu. Występ z 2013 roku został zarejestrowany na potrzeby wydawnictwa CD/DVD, pt. „Przystanek Woodstock 2013”, które ukazało się 4 grudnia 2013. W 2014 roku zespół nagrał kolejną płytę pt. „Jakby nie było jutra”, zaś w 2016 roku zespół dotarł na Podhale, wprost na Gubałówkę ku radości i zadowoleniu zebranych przed sceną ludzi.

tekst. MSX

fot. Maciej Jonek

NT24TV 29.08.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również