Kamery live
prognoza pogody

Zakopiańska drogówka podsumowała miniony weekend

10 lipca 2020 16:38

Statystyki są  bezlitosne i przygnębiające: zakopiańska policja zatrzymuje przynajmniej jednego pijanego kierowcę dziennie. Oto kilka przykładowych zdarzeń: w Białce Tatrzańskiej 18-latek pod wpływem alkoholu (2 promile!) jechał środkiem jezdni na rowerze, w Gliczarowie nietrzeźwy 47-latek wybrał się na przejażdżkę przez wieś ciągnikiem rolniczym, z kolei w Witowie, z 1,7 promila alkoholu w organizmie chciała podróżować samochodem 28-latka z powiatu olkuskiego. W Leśnicy w niedzielę wieczorem 13-latek wpadł na quadzie do głębokiego rowu, doznając obrażeń ciała. Był pod opieką nietrzeźwego opiekuna. 

Zakopiańska drogówka podsumowała miniony weekend

Niestety liczne apele oraz wzmożone kontrole drogowe nie wpływają na zachowanie niektórych kierowców na Podhalu. Nadal zatrzymujemy przynajmniej raz dziennie pijanego kierowcę – zauważa Robert Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji – Zastanawia brak reakcji bliskich na tego typu zachowania?

Jak czytamy w komunikacie zakopiańskiej policji, pierwszy z kierowców zatrzymany w sobotę w Białym Dunajcu poruszał się samochodem pod działaniem środków odurzających, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. 25-latek z Suchej Beskidzkiej odpowie również za posiadanie substancji zabronionych, które znajdowały się w jego samochodzie.

Kolejny nietrzeźwy kierujący to 28-letnia kobieta z powiatu olkuskiego, która w niedzielę w Witowie zdecydowała się prowadzić samochód mając 1.7 promila alkoholu w organizmie. Dzięki szybkiemu działaniu świadków ujęto kobietę i odebrano jej kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę.

Również w niedzielę policjanci w Białce Tatrzańskiej zatrzymali 18-latka, który bez oświetlenia środkiem jezdni podróżował na rowerze mając w organizmie blisko dwa promile alkoholu. Kolejny amator jazdy po alkoholu wybrał się ciągnikiem rolniczym przez Gliczarów Górny w poniedziałek wieczorem. Badanie alkomatem kierowcy wykazało, że 47-latek ma blisko 1.2 promila alkoholu w organizmie. Kierowca miał już cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W Leśnicy w niedzielę wieczorem 13-latek wpadł na quadzie do głębokiego rowu doznając obrażeń ciała. Okazało się, że nieletni podczas zdarzenia pozostawał pod opieką nietrzeźwego opiekuna. Na szczęście obrażenia okazały się powierzchowne.

Kolejne poważne zdarzenie miało miejsce w poniedziałek rano na ul. Kasprowicza w Zakopanem. Tu 37-letni obywatel Ukrainy kierujący motocyklem przewrócił się doznając obrażeń ciała. Zdarzenie miało miejsce w rejonie skrzyżowania, na którym włączała się do ruchu koparka. Policjanci będą prowadzili dochodzenie, aby wyjaśnić okoliczności i przyczyny wypadku. Kierowcy w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

W rejonie drogi prowadzącej do przejścia granicznego w Łysej Polanie ponowne działania zakopiańskiej drogówki zakończyły się odholowaniem siedmiu nieprawidłowo zaparkowanych samochodów. Po raz kolejny przypominamy o zmianie organizacji ruchu w tym rejonie.  

Przypominamy, że za jazdę po alkoholu grozi do dwóch lat w więzieniu.

R.Wieczorek

źródło: KPP Zakopane

os 10.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również