Kamery live
prognoza pogody

Zakopiańscy funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali sabotażystę (zdjęcia)

28 kwietnia 2023 22:36

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej z Zakopanem, pełniąc służbę w rejonie byłego przejścia granicznego ze Słowacją w miejscowości Winiarczykówka, zatrzymali niebezpiecznego sabotażystę podającego się za obywatela Mołdawii. Na szczęście … to tylko wspólne ćwiczenia służb pod kryptonimem „Kolczatka 2023”, których organizatorem była Placówka Straży Granicznej w Zakopanem. Ćwiczenia miały na celu koordynację służb w przypadku wystąpienia konieczności przeprowadzenia wspólnych działań blokadowych z użyciem kolczatki drogowej. 

Zakopiańscy funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali sabotażystę (zdjęcia)

Zgodnie z zaplanowanym przebiegiem ćwiczeń, po informacji przekazanej przez Policję w Nowym Targu o prowadzonym pościgu za uciekającym samochodem osobowym w kierunku granicy ze Słowacją, zakopiańscy funkcjonariusze SG zatrzymali pojazd przy użyciu kolczatki drogowej. Jak się okazało kierujący pojazdem mężczyzna był poszukiwany za przygotowywanie działań sabotażowych na terytorium Polski.

Wraz z funkcjonariuszami zakopiańskiej placówki i Wydziału Zabezpieczenia Działań KaOSG w Nowym Sączu ćwiczyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu i strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy Wielkiej. Ponadto w ćwiczeniach brali udział strażnicy graniczni z Placówki Straży Granicznej w Tarnowie. 

Podobne ćwiczenia zrealizowano również na terenie powiatu tatrzańskiego – w rejonie byłego przejścia granicznego w Jurgowie. W nich oprócz funkcjonariuszy Placówki SG w Zakopanem uczestniczyli strażnicy graniczni z Wydziału Odwodowego (Reprezentacyjnego) KaOSG oraz policjanci Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, jak również przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem.

źródło: KPP Nowy Targ/Karpacki Oddział Straży Granicznej

os 28.04.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również