Kamery live
prognoza pogody

Zakopianka zakorkowana. Nowy Targ też

Już dawno nie było takich korków. Samochody stoją m.in. w Rynku, na ul. św. Anny, Szaflarskiej, Waksmundzkiej, Ludźmierskiej czy Alejach Tysiąclecia.

Zakopianka zakorkowana. Nowy Targ też

W ostatni dzień tegorocznej majówki tysiące turystów ruszyło w drogę powrotną do domu. W efekcie zakopianka szybko stanęła w korkach. Największe zatory tworzą się w rejonie Nowego Targu. Sznur samochodów ciągnie się od nowego ronda przy McDonald’s i KFC aż po skrzyżowanie w Klikuszowej. Co ciekawe, sygnalizacja świetlna w Klikuszowej jest wyłączona.

Z Zakopanego do Krakowa jedzie się obecnie ponad trzy godziny. Niestety, duża rzesza turystów stojących w korkach turyści postanowiła poszukać objazdów. W ten sposób zakorkowali oni miejscowości takie jak Zaskale, Ludźmierz, Lasek czy Pyzówkę.

Największe korki – jeśli mowa o trasach alternatywnych względem zakopianki – tworzą się jednak w Nowym Targu. Przejazd przez miasto zajmuje nawet kilkadziesiąt minut. Ul. św. Anny stoi na całej długości. Sznur samochodów znajdziemy także na rynku, ul. Kowaniec, Szaflarskiej, Waksmundzkiej, Ludźmierskiej. Sparaliżowane są też Aleje Tysiąclecia. 

I pozostaje tylko pytanie – jak wyglądać będzie sytuacja komunikacyjna miasta po oddaniu do użytku dwupasmowej zakopianki, która kończyć się będzie w Nowym Targu?

redakcja 03.05.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

3 komentarze
Mieszkaniec 17:42 03.05.2023

Zginiemy w korkach i spalinach bez tej obwodnicy ! Panie burmistrzu proszę walczyć o tą drogę w imieniu nas nowotarzan oraz przyszłych pokoleń. Dziękujemy

KNT 15:13 03.05.2023

Zastanawiam się jak to skomentują wielcy obrońcy strefy relaksu i przeciwnicy obwodnicy. Po oddaniu nowej Zakopianki będzie jeszcze gorzej, bo wszyscy wracający z rejonów Białki Tatrzańskiej pojadą przedłużeniem Sikorskiego w stronę nowej Zakopianki. Więc polecam przemyśleć sprawę protestów. Chyba większość mieszkańców miasta jest zmęczonych staniem w korkach i popiera budowę obwodnicy.

Kikop 13:50 03.05.2023

No tak ale po co nam obwodnica ???????

Zobacz również