Kamery live
prognoza pogody

Zakopianka-Poronin: Tragiczny wypadek na przejściu dla pieszych

6 marca 2021 17:30
Wczoraj po godzinie 19 na zakopiance w Poroninie (na os. Misiagi) jadący w stronę Nowego Targu samochód potrącił przechodzącą przez oznakowane i oświetlone przejście dla pieszych 82-letnią kobietę. Mimo reanimacji na miejscu zdarzenia, poszkodowana zmarła w zakopiańskim szpitalu w wyniku poniesionych obrażeń. 30-letni kierowca powiatu tatrzańskiego był trzeźwy – prawdopodobnie nie zauważył pieszej. 
 
 
 
Zakopianka-Poronin: Tragiczny wypadek na przejściu dla pieszych
Szczegóły wypadku podała zakopiańska policja:

“Wczoraj wieczorem tuż przed godziną 19 na drodze krajowej K-47 w miejscowości Poronin doszło do poważnego wypadku drogowego. Tatrzańscy policjanci odebrali zgłoszenie, że w rejonie skrzyżowania na osiedlu Misiagi kierujący Fordem potrącił pieszą przechodzącą przez oznakowane i oświetlone przejście dla pieszych. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierowca Forda jadący w stronę Nowego Targu wśród świateł pojazdów jadących z przeciwka najprawdopodobniej nie zauważył pieszej na pasach. W wyniku potrącenia 82-letnia kobieta doznała poważnych obrażeń ciała i była reanimowana na miejscu wypadku. Jednak po pewnym czasie z zakopiańskiego szpitala dotarła informacja, że piesza zmarła. Na miejscu wypadku pracowali policjanci zakopiańskiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki zabezpieczając ślady na miejscu zdarzenia, w tym czasie zakopianka była nieprzejezdna. Sprawdzono stan techniczny pojazdu oraz stan trzeźwości kierowcy. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia drogowego ma wyjaśnić policyjne dochodzenie prowadzone pod nadzorem Prokuratora. 30-letni kierowca z powiatu tatrzańskiego był trzeźwy.”
 
Film z miejsca zdarzenia znajduje się tutaj. 
 
 
Do wypadku zadysponowani zostali m.in. strażacy z OSP w Poroninie.
 
“Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobie poszkodowanej do przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego i kierowaniu ruchem. Do pomocy w kierowaniu ruchem w rejonie Ustupu KDR zadysponował zastęp z OSP Olcza” – poinformowała OSP Poronin na Facebooku. 
 
fot. OSP Poronin/Facebook i KPP Zakopane/Facebook
 
 
 
os 06.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również