PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Zakopane. Najnowocześniejsze technologie zachęcają do zwiedzania Polski

15 września 2021 15:29

W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Hotelarskich w Zakopanem można uścisnąć dłoń robotowi, zrobić sobie zdjęcie z żubrem czy przejechać się ścieżką rowerową po Krakowie. Zaprezentowana przez Polską Organizację Turystyczną i resort rozwoju i technologii mobilna strefa edukacji to swoista wioska, prezentująca najnowsze zdobycze technologii wykorzystujące wirtualną rzeczywistość.

Zakopane. Najnowocześniejsze technologie zachęcają do zwiedzania Polski

Fot. ps

Prezentacja technologicznych rozwiązań ma jeden cel – pokazać uczniom szkół podstawowych piękno Polski i zachęcić rodziny do zwiedzania naszego kraju.

– Polska Organizacja Turystyczna od wielu miesięcy pracowała nad projektem w jaki sposób zainteresować Polaków podróżowaniem. Oczywiście najprościej jest trafić do rodziców poprzez dzieci. To zaszczepienie i zainteresowanie Polską, krajem, naszymi atrakcjami czy kuchnią regionalną było sednem tego projektu – mówił w trakcie inauguracji projektu Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła minister rozwoju i technologii Andrzej Gut-Mostowy.

W ciągu trzech najbliższych miesięcy technologiczne strefy edukacyjne zawitają do szkół podstawowych w całej Polsce. Z pomysłu Polskiej Organizacji Turystycznej, Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki korzystać będą uczniowie. 

– Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła zostało tak zaprojektowane, że jesteśmy tam gdzie dzieci teraz są, w tym świecie internetowym, cyfrowym i wirtualnym. Chcemy ich zarazić ale do realnej turystyki, żeby zainspirowali się tak jak w podróżach wirtualnych, gdzie zakładają okulary i nagle mogą znaleźć się w bajorkowie podhalańskim w kokpicie szybowca i lecieć nad tym miejscem – tłumaczy Rafał Szlachta, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Po Zakopanem najnowsze technologiczne zdobycze – zachęcające do zwiedzania Polski – zostaną zaprezentowane uczniom ze Starego Sącza. 

Piotr 15.09.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również