Zakończyła się trzecia edycja kursu narciarstwa biegowego w Nowym Targu
W Nowym Targu zakończyła się trzecia edycja bezpłatnego kursu narciarstwa biegowego. Dorośli uczestnicy, pod okiem doświadczonej instruktorki Katarzyny Maciążek, w zaledwie cztery spotkania opanowali podstawy tej zimowej dyscypliny, zdobywając umiejętności, które mogą stać się początkiem nowej pasji.

fot. UM Nowy Targ
Dobiegła końca trzecia edycja kursu narciarstwa biegowego, organizowanego na sztucznie naśnieżanej trasie biegowej przy stadionie obok Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu. Zajęcia skierowane były do dorosłych mieszkańców miasta, którzy w zaledwie cztery intensywne spotkania opanowali podstawy techniki biegania na nartach, a także zdobyli umiejętność bezpiecznego zjazdu z niewielkich wzniesień.
Cały kurs prowadzony był przez Katarzynę Maciążek, instruktorkę Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa (SITN). Jak podkreślają organizatorzy, Maciążek z pełnym zaangażowaniem czuwała nad postępami każdego uczestnika, dostosowując wskazówki do indywidualnych potrzeb i poziomu zaawansowania. Uczestnicy, poza zdobyciem nowych umiejętności, mieli również okazję poznać zasady bezpiecznego poruszania się na trasach biegowych.
Organizatorzy mają nadzieję, że uczestnicy kursu nie tylko będą kontynuować swoją przygodę z narciarstwem biegowym, ale także zainspirują do tego swoich bliskich. – Kurs był doskonałą okazją do promowania zdrowego stylu życia oraz aktywnego wypoczynku wśród mieszkańców – zaznacza Urząd Miasta Nowy Targ.
Warto podkreślić, że udział w kursie był bezpłatny. Całe przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków Miasta Nowy Targ, co miało na celu popularyzację narciarstwa biegowego jako dostępnej formy rekreacji zimowej.
Komentarze