Kamery live
prognoza pogody

Zakończyła się budowa chodnika przy ruchliwej drodze wojewódzkiej

Zakończyła się budowa chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 969 w Nowym Targu na odcinku od ronda im. Jana Pawła II w kierunku Waksmundu, zrealizowana na wniosek mieszkańców i podmiotów gospodarczych funkcjonujących przy tym odcinku drogi. 

Zakończyła się budowa chodnika przy ruchliwej drodze wojewódzkiej

Zakres robót budowalnych obejmował przebudowę lewostronnego pobocza na chodnik z kostki brukowej, przebudowę drogowych urządzeń odwadniających, przebudowę istniejących zjazdów, montaż poręczy zabezpieczających i przesunięcie jednej z tablic poza obszar budowanego chodnika.

Projekt autorstwa pana Roberta Dudy został zrealizowany przez firmę SOLID BRUK Bartłomieja Majerczyka z Bukowiny Tatrzańskiej. Wartość prac wyniosła 489 tys. zł brutto. W realizacji zadania partycypował Samorząd Województwa Małopolskiego przekazując kwotę 244, 5 tys. zł w formie dotacji celowej.

Dzięki zrealizowaniu zadania w znaczący sposób poprawi się bezpieczeństwo ruchu pieszych, gdyż od dzisiaj mogą w sposób bezpieczny i komfortowy korzystać z nowopowstałego chodnika przy bardzo ruchliwej drodze. Budowa chodnika jest uzupełnieniem wcześniej wykonanego odcinka wzdłuż drogi krajowej nr 49 od mostu na Białym Dunajcu do ronda Jana Pawła II oraz zmodernizowanej ulicy Jana Pawła II z całym układem pieszym.

źródło: UM Nowy Targ

os 21.12.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Andrzej 11:14 22.12.2022

Wszytko super ale te barierki wyglądaja strasznie

Zobacz również