Kamery live
prognoza pogody

Zakład Zieleni znacząco zredukował koszenie traw w Nowym Targu

15 lipca 2022 13:38

Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji znacząco zredukował w tym roku koszenie terenów miejskich. Do tej pory trawniki koszono jedynie dwukrotnie, trzecią akcję koszenia planuje się dopiero pod koniec okresu wegetacyjnego. Dla porównania, w ubiegłych latach, koszenie przeprowadzano co 10 dni. 

Zakład Zieleni znacząco zredukował koszenie traw w Nowym Targu

Tegoroczny harmonogram koszenia trawników w publicznej przestrzeni, ma bezpośredni związek z pogodą, jak również z podjętą w grudniu 2021 roku uchwałą Rady Miasta dotyczącą właśnie zmniejszenia intensywności koszenia miejskich zieleńców. O stan jej wykonania zatroszczył się radny Szymon Fatla w swojej ostatniej interpelacji, pytając, które tereny zostały przeznaczone do rzadszego koszenia i utrzymywania zieleni o większej wysokości, a na których zieleń jest koszona “nisko” i regularnie. Jak dodał, interpelacja została napisana w związku z głosami mieszkańców oraz autorów petycji, na podstawie której powstała uchwała. 

“Mając na uwadze uchwałę oraz warunki pogodowe obecnie panujące: wysokie temperatury i niewielką ilość opadów, Zakład zredukował koszenie na terenach przez niego administrowanych. Do dnia dzisiejszego wykonane zostały dwa koszenia i na chwilę obecną planowane jest jeszcze jedno, pod koniec okresu wegetacyjnego. Nadmieniam, że w latach ubiegłych koszenie terenów miejskich odbywało się co 10 dni” – odpowiedział radnemu wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek. Jak dodał, sytuacja jest ściśle związana z warunkami atmosferycznymi: – Jeśli druga połowa lata będzie chłodniejsza i bogatsza w opady deszczu, można będzie spodziewać się dodatkowego koszenia. 

os 15.07.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również