Kamery live
prognoza pogody

Zakład Zieleni z nowym ciągnikiem

Udało się rozstrzygnąć przetarg na zakup ciągnika, który zimą będzie służył przygotowywaniu tras biegowych. Nowo zakupiony dla Zakładu Zieleni pojazd można było obejrzeć wczoraj pod budynkiem magistratu. Zakup został dofinansowany ze środków unijnych w ramach projektu “Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Nowy Targ”. 

Zakład Zieleni z nowym ciągnikiem

Projekt “Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Nowy Targ poprzez zakup specjalistycznego sprzętu do przygotowania tras biegowych oraz budowę wież widokowych” nie ma szczęścia do przetargów. W ramach zadania dwa lata temu zakupiono armatkę śnieżną i frez do ubijania torów do narciarstwa biegowego. Do tej pory nie udało się wyłonić jednak wykonawcy dwóch inwestycji, które miały uatrakcyjnić turystycznie górskie zakątki Nowego Targu tj. wieży na szczycie Długiej Polany i tarasu widokowego na Dziale. Rozstrzygnięty i sfinalizowany teraz przetarg na zakup ciągnika również ogłaszany był po raz kolejny – wcześniej nie wpływała żadna oferta. 

Dostawcą ciągnika jest spółka Pilar-Tech z Krakowa. Wartość zamówienia wynosi ponad 365 tys. złotych. 

/os

fot. rm

os 12.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Marian 11:09 14.05.2020

Ciekawe jak ten "specjalistyczny sprzęt do przygotowania tras biegowych" będzie pracował gdy spadnie 80 cm śniegu

Zobacz również