Kamery live
prognoza pogody

Zakaz kąpieli w fontannie!

25 maja 2017 13:39

Zlokalizowana tuż pod ratuszem fontanna nie służy wyłącznie jako atrakcja do podziwiania, miejsce spotkań, czy element dekoracyjny nowotarskiego rynku. A powinna. O tym, jakie praktyki są bezwzględnie zakazane, czytamy w regulaminie, jaki właśnie pojawił się w pobliżu tej wodnej atrakcji.

Zakaz kąpieli w fontannie!

W ciepłe dni, niemal standardem jest, że fontanna funkcjonuje jako wodny plac zabaw dla najmłodszych, miejsce do kąpieli i zabawy w “zatykanie dysz”. Zdarza się, że rodziny przychodzą wyposażone w cały ekwipunek – ręczniki, stroje kąpielowe, ubrania do przebrania dla dzieci – nastawieni strcite na wodną zabawę. 

Regulamin natomiast wyraźnie zabrania zarówno kąpieli, jak i zatykania dysz, czy przejeżdżania po nich na pojazdach typu deskorolka, wrotki, czy rowery, nie tylko ze względu na potencjalne zniszczenie urządzeń, ale i…zdrowie swoje i dzieci. Woda uzdatniana jest środkami chemicznymi, które nie nadają się do mycia, ani tym bardziej spożywania.

Osoby niszczące sprzęt lub urządzenia znajdujące się w obrębie fontanny lub odpowiednio opiekunowie prawni tych osób ponoszą materialną odpowiedzialność za dokonane zniszczenia – czytamy w regulaminie.

Teren objęty jest całodobowym monitoringiem. 

opr. os

NT24TV 25.05.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również