Kamery live
prognoza pogody

Zagrożenie chemiczne w zakopiańskim magistracie (zdjęcia)

7 grudnia 2021 22:06
Przesyłka nieznanego pochodzenia, z której zaczęła wylewać się ciecz została znaleziona w Urzędzie Miasta w Zakopanem. Na miejsce przyjechała policja, sanepid i straż pożarna z Zakopanego, Nowego Targu i Krakowa.
Zagrożenie chemiczne w zakopiańskim magistracie (zdjęcia)

Przed godz. 16 w zakopiańskim magistracie z listów dostarczonych na dziennik podawczy zaczęła wypływać substancja nieznanego pochodzenia. Na miejsce zostały zadysponowane służby ratunkowe, w tym grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego ze względu na przypuszczenia, że w przesyłce może znajdować się substancja niebezpieczna.

Do Zakopanego przyjechał zastęp z Krakowa, który jest wyposażony w specjalistyczne urządzenia umożliwiające identyfikację zagrożenia pod kontem biologicznym, jak i chemicznym. – Jest domniemanie, że w przesyłce może znajdować się substancja niebezpieczna – mówi st. kap. Batkiewicz Krzysztof dowódca Specjalistycznej Grupy Chemiczno-ekologicznej Nowy Targ 1. – Wszystkie osoby, które miały kontakt z przesyłką są odizolowani – dodaje.

Podejrzaną przesyłkę oraz budynek urzędu miasta zostały sprawdzone przy użyciu psa policyjnego, a następnie do działań przystąpili strażacy. Ubrani w specjalistyczne ochronne kombinezony przystąpili do sprawdzania podejrzanych kopert. Po kilkudziesięciu minutach okazało się, że był to fałszywy alarm.

– Takie mamy przepisy. Skoro przyszła przesyłka, która była podejrzana, to procedury nakazywały nam zgłosić to odpowiednim organom – zaznacza Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego. – Mamy nagrania monitoringu kto dostarczył tą przesyłkę. Policja będzie toczyła dalej tą sprawę, aby ją wyjaśnić – dodaje.

Podejrzaną przesyłką były listy, w których zamiast korespondencji na papierze były materiały i tkaniny. Bardzo możliwe, że były one czymś nasączone.

Redakcja 07.12.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również